fz3-13769305690270, 0B

Moravský kras

Což takhle v těchto teplých dnech navštívit jedno z nejkrásnějších míst v naší republice? Moravský Kras je místo, kam se vždycky moc rádi vracíme. Chráněná krajinná oblast Moravský kras byla vyhlášena v roce 1956 na rozloze 92 m2. Zaujímá jen úzký 3 - 5 km široký pruh vápenců v délce 25 km mezi Brnem a obcí Sloupem.

Číst dál: BLOGERKA JULIE ČL. 54

Záchranná stanice Bartošovice na Novojičínsku, Dům přírody Poodří - interaktivní návštěvnické středisko

Ráda bych Vás pozvala na pěkný víkendový výlet ke Studénce, a to do obce Bartošovice. Je zde nově zrekonstruovaný Dům přírody Poodří společně se záchrannou stanicí.

Číst dál: BLOGERKA JULIE čl. 53

Jak kde kroj, tak se stroj

Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm jsme před Vánocemi přímo v hlavní budově zvané Sušák navštívili novou stálou expozici nazvanou Jak jde kroj, tak se stroj. Výstava je zrealizovaná za pomoci financí z fondů EHP a Norských fondů, její realizace vyšla na 21 milionů korun.

Číst dál: BLOGERKA JULIE čl. 51

Ledové sochy na Pustevnách 2017

Letos se opět v termínu 7. ledna - 22. ledna můžete vydat do Beskyd na Pustevny, kde je pro Vás ve dvou stanech připravena výstava ledových soch. Do hor se dovezlo přibližně 35 tun ledu, tj. 500 kostek a zruční řezbáři z nich postupně vytváří umělecká díla. Letos je zvoleno téma krásný podmořský svět a ve druhém stanu se bude prezentovat makrosvět brouků. Oboje stojí za to. Budete hlavně obdivovat fantazii jednotlivých tvůrců. Připraven je pro vás bohatý program nejen při tvorbě soch z ledu. To zajišťuje jako obvykle rádio Čas.

Číst dál: BLOGERKA JULIE čl. 52

VÝLET DO BESKYD 

Až si budete chtít odpočinout v přírodě, kde lišky dávají dobrou noc, kde je opravdu v noci černé nebe, čistý vzduch, ticho a budete si přát příjemně zrelaxovat v soukromí, udělejte si výlet do Beskyd - do Bílé - Mezivodí.

Číst dál: BLOGERKA JULIE čl. 50