fz3-13769305690270, 0B
Booking.com

MILÍ ČTENÁŘI, OPĚT JSEM TADY S DALŠÍMI ÚVAHAMI O KVALITĚ NAŠICH POTRAVIN. I KDYŽ MNOHO POŘADŮ V TELEVIZI DOMA NESLEDUJEME,  S HESLEM „JSTE TO, CO JÍTE“ S PANÍ DOKTORKOU CAJTHAMLOVOU NA 100% SOUHLASÍME. POTŘEBNÉ LÁTKY NÁM LIDEM DODÁVÁ V PRVNÍ FÁZI STRAVA, TEPRVE, KDYŽ SE V NÍ NĚJAKÉHO PRVKU, TĚLU POTŘEBNÉMU NEDOSTÁVÁ, PŘICHÁZEJÍ NA ŘADU POTRAVINOVÉ DOPLŇKY A VITAMÍNY A DALŠÍ PRÁŠKY, BOBULE A NÁPOJE.

Číst dál: FARMÁŘSKÉ POTRAVINY – léčebný prostředek, který vás nezklame

LÉTO PATŘÍ OVOCNÝM KOKTEJLŮM A ČERSTVÝM LIMONÁDÁM. UDĚLEJTE SVÉ RODINĚ RADOST A VYDEJTE SE DO LESA NA BORŮVKY ČI LESNÍ JAHODY. MŮŽETE NASBÍRAT TAKÉ KONVIČKU MALIN. A POKUD JE U VÁS V LESE ZROVNA SUCHO A LESNÍM PLODŮM SE NEDAŘÍ, NESMUTNĚTE. SNAD DOZRÁLO NĚJAKÉ OVOCE NA VAŠÍ ZAHRÁDCE NEBO NA FARMÁŘSKÉM TRHU, URČITĚ NĚCO DOBŘE NAKOUPÍTE. OVŠEM OVOCE Z LESA A VLASTNORUČNĚ NASBÍRANÉ SE CENÍ DVAKRÁT. A TĚCH VITAMÍNŮ!

Číst dál: OSVĚŽUJÍCÍ KOKTEJLY Z OVOCE

VELIKONOČNÍ SVÁTKY JSOU SPOJENY S ŘADOU TYPICKÝCH JÍDEL: NA ŠKAREDOU STŘEDU TRHANCE (PROTOŽE JÍDLO MĚLO VYPADAT OŠKLIVĚ A NEPOVEDENĚ), NA ZELENÝ ČTVRTEK NĚCO ZELENÉHO (VAŘILO SE PROTO Z PETRŽELKY, ŠPENÁTU ČI MLADÝCH KOPŘIV), O VELKÉM PÁTKU, V DEN PŮSTU, RYBY NEBO HUSTÉ POLÉVKY, NA BÍLOU SOBOTU VELIKONOČNÍ NÁDIVKA A MAZANEC. NEDĚLNÍ BOŽÍ HOD VELIKONOČNÍ BYL VYVRCHOLENÍM VELIKONOČNÍCH SVÁTKŮ, VEDLE MAZANCŮ, JIDÁŠŮ A PUČÁLKY NA STOLE NECHYBĚL SILNÝ VÝVAR A PEČENÉ MASO. A SAMOZŘEJMĚ PEČENÝ BERÁNEK – PROTOŽE TOHO PRAVÉHO SI MNOHO RODIN NEMOHLO DOVOLIT, PEKL SE BERÁNEK SLADKÝ. O VELIKONOČNÍM PONDĚLÍ SE PAK JEDLA HLAVNĚ JÍDLA Z VAJEC, PROTOŽE VEJCE BYLO SYMBOLEM ZNOVUZROZENÍ.

Číst dál: ČESKÉ VELIKONOČNÍ SPECIALITY

NA LÉTĚ JE PRO GASTRONOMII KRÁSNÉ, ŽE VAŘÍME Z ČERSTVÉHO, NEMUSÍME KUPOVAT STERILIZOVANOU ČI MRAŽENOU ZELENINU A OVOCE A MŮŽEME 100 % VYUŽÍT ČERSTVÝCH PRODUKTŮ NAŠÍ ZAHRÁDKY ČI FARMÁŘSKÝCH TRHŮ.

Číst dál: LÉTO VONÍ PO OVOCI A ZELENINĚ

VELIKONOCE, NEJDŮLEŽITĚJŠÍ KŘESŤANSKÝ SVÁTEK, JSOU SPOJENY S UKŘIŽOVÁNÍM A ZMRTVÝCHVSTÁNÍM JEŽÍŠE KRISTA. JE TO DNES TAKÉ PŘEDEVŠÍM SVÁTEK JARA SPOJENÝ S RŮZNÝMI ZVYKY A TRADICEMI. MEZI NEJVÍCE DODRŽOVANÉ OBYČEJE PATŘÍ PLETENÍ POMLÁZKY, JE Z VRBOVÝCH PROUTKŮ ZDOBENÁ STUHOU. CHLAPCI S NÍ CHODÍ KOLEDOVAT, VYŠLEHAJÍ DÍVKY A DOSTANOU VÝSLUŽKU. POMLÁZKA MŮŽE BÝT TENKÁ, KTERÁ SE POHODLNĚ STOČÍ DO KAPSY KALHOT, ALE TAKÉ POŘÁDNÁ, SPLETENÁ ZE 16 PROUTKŮ.

Číst dál: VELIKONOČNÍ ZVYKY A OBYČEJE NEJEN U NÁS