fz3-13769305690270, 0B

„BABÍ LÉTO V KRKONOŠÍCH JE KOUZELNÉ. NA JEJICH HŘEBENECH SE SCHOVÁTE PŘED HORKEM NÍŽIN, OVANE VÁS ČERSTVÝ HORSKÝ VZDUCH A DODÁ SÍLU VYSTOUPAT AŽ NA VRCHOL. A PRÁVĚ TYTO VRCHOLY JSOU TÉMATEM FOTOSOUTĚŽE KRKONOŠ – SVAZKU MĚST A OBCÍ. PODĚLTE SE O FOTOGRAFIE, KTERÉ JSTE NA VRCHOLECH POŘÍDILI, PŘIHLASTE JE DO FOTOSOUTĚŽE A ZÍSKEJTE MOŽNOST VYHRÁT ZAJÍMAVOU CENU.

Číst dál: FOTOSOUTĚŽ „NA VRCHOLU V KRKONOŠÍCH“

UVAŽUJETE O CESTĚ DO CIZINY? OPROTI MNOHA ZEMÍM MAJÍ ČEŠI VÝHODU, MAJÍ OSMÝ NEJSILNĚJŠÍ PAS. BEZVÍZOVĚ MŮŽEME CESTOVAT DO 152 ZEMÍ.

Číst dál: CESTUJME VŠUDE

O TIBEŤANECH JE ZNÁMÉ, ŽE JSOU NÁRODEM VELICE PŘÁTELSKÝM. PŘESTO O TOM MŮŽE MNOHÝ CESTOVATEL RYCHLE ZAPOCHYBOVAT. SOTVA TU VSTOUPÍTE DO VESNICE, DŘÍVE NEŽ SE POŘÁDNĚ ROZKOUKÁTE, UŽ NA VÁS VYPLAZUJÍ JAZYK. PROČ ALE?

Číst dál: JINÝ KRAJ I JINÝ MRAV, ALE TAKHLE?

PREMIÉROVÉ PŘEDSTAVENÍ PRÁVĚ DOKONČENÉ OBŘÍ VIDLIČKY A NOŽE A PROGRAM 27. FESTIVALU PELHŘIMOV – MĚSTO REKORDŮ 9. A 10. ČERVNA TENTOKRÁT O KURIÓZNÍCH MAXI VÝROBCÍCH SI NENECHTE UJÍT.

Číst dál: NEJVĚTŠÍ PŘÍBOR V ČESKÉ REPUBLICE

I MY JSME DO GUINESSOVY KNIHY REKORDŮ PŘISPĚLI S ČESKÝMI VÁNOČNÍMI NEJ. NEJDELŠÍ RUČNĚ VYRÁBĚNÝ VÁNOČNÍ ŘETĚZ VYROBILI ÚČASTNÍCI VÁNOČNÍCH TRHŮ V KARVINÉ. JEJICH REKORDNÍ ŘETĚZ, MĚŘÍCÍ NEUVĚŘITELNÝCH 16 KILOMETRŮ, JE ZAPSÁN V ČESKÉ GUINESSOVĚ KNIZE REKORDŮ OD ROKU 2008. V DUBLINU JE ALE STUDENTI PŘEKONALI, VYTVOŘILI ŘETĚZ S DÉLKOU NEUVĚŘITELNÝCH 59 KILOMETRŮ!

Číst dál: TAKÉ SE RÁDI PODIVUJETE NAD NEJ (VĚTŠÍM, TĚŽŠÍM, DELŠÍM)?