fz3-13769305690270, 0B

SLUŽBA UBER FUNGUJE JEDNODUŠE – ZÁKAZNÍK NAPÍŠE DO MOBILU, KAM CHCE JET, COŽ SE OBRATEM ZOBRAZÍ ŘIDIČŮM V DOSAHU. KDO ODPOVÍ, ZÍSKÁ ZAKÁZKU. PROTI LEVNÉ ALTERNATIVĚ PROTESTUJÍ TAXIKÁŘI, PŘESTO SLUŽBA MÍŘÍ NA ČESKÝ TRH. MOŽNÁ, ŽE KONEČNĚ TATO SLUŽBA DONUTÍ PRAŽSKÉ TAXIKÁŘE NEOKRÁDAT SVÉ ZÁKAZNÍKY.

Společnost, která vznikla v roce 2009 v Silicon Valley, se o tuzemský trh zajímá už od loňska. Dnes funguje ve 36 zemích světa. Původně aplikace sdružovala jen řidiče černých luxusních aut, dnes ale nabízí i běžná, tedy levnější vozidla. 

Vše jede on-line
Veškerá komunikace s Uber i řidiči probíhá přes mobil. Šoféři jsou obvykle i majiteli aut, aby mohli pro Uber jezdit, musí projít testy. Cenu jízdného vypočítává program podle toho, co je za den a hodinu. Služba funguje velmi jednoduše - zákazník napíše do mobilu, kam chce jet, což se obratem zobrazí všem řidičům v dosahu. Kdo odpoví nejdříve, získá zakázku. Platby probíhají výhradně kartou na účet Uberu, odtud dostane později zaplaceno řidič (bez 20 % poplatku, který si strhne firma).

Uber má podle všeho i podporu pražských politiků. „Nová a kvalitní konkurence může velkou měrou přispět ke zlepšení situace v pražské taxislužbě. Praha nijak nebrání vstupu nových subjektů na trh,“ prohlásil Lukáš Manhart z TOP 09, který má v pražské radě na starost tematiku taxi.

Share