fz3-13769305690270, 0B

V LETOŠNÍM ROCE SLAVÍ JEDEN Z NEJVÝZNAMNĚJŠÍCH TECHNICKÝCH UNIKÁTŮ – VYSÍLAČ A HORSKÝ HOTEL JEŠTĚD – VÝZNAMNÉ JUBILEUM, A TO 40 LET OD SVÉHO OTEVŘENÍ V ROCE 1973. NENÍ VŠAK JEDINOU PAMÁTKOU SVÉHO DRUHU, KTERÁ SE PYŠNÍ „KULATÝMI NAROZENINAMI“. KABINOVÁ LANOVKA VEDOUCÍ NA VRCHOL JEŠTĚDU (PROVOZOVÁNA ČESKÝMI DRAHAMI A.S.) OSLAVILA V LETOŠNÍM ROCE 80 LET SVÉHO FUNGOVÁNÍ.

Oslavy Ještědu se uskuteční 21. září 2013 a odstartují v 9:30 hodin na hoře Ještěd. Návštěvníci si budou moci prohlédnout jindy nepřístupné prostory vysílače a hotelu Ještěd. Po celý den (10:00 – 21:00) zde bude probíhat bohatý kulturní doprovodný program – např. módní přehlídky dobových modelů, tradiční vynášení sudů piva na vrchol, výjezd autoveteránů na Ještěd a jejich komentovaná prezentace, hudební vystoupení, promítání dobového filmu podle přání veřejnosti (hlasovat o výběru filmu lze na turistickém portále www.liberecky-kraj.cz a na facebookovém profilu Cestou necestou), prodej regionálních výrobků, výstava původního vybavení restaurace a hotelu Ještěd ze sbírek Severočeského muzea, výstava fotografií Fenomén Ještěd, tematické výtvarné workshopy, interaktivní dílny pro děti, soutěže a další. Bonusem bude zpřístupnění nově zrekonstruovaného hotelového salonku podle původního návrhu architekta Otakara Binara.

Zároveň zveme všechny čtyřicátníky (rok narození 1973), aby se připojili k pokusu o vytvoření rekordu v počtu čtyřicátníků, kteří se sejdou
na jednom místě (více na www.liberecky-kraj.cz).

Navrhněte pro Ještěd originální placku (buton na špendlíku). Vítězné návrhy budou oceněny v rámci oslav Ještědu 21. září 2013. Podmínky soutěže naleznete na www.liberecky-kraj.cz.

Oslavy Ještědu budou doprovázeny dalším programem i přímo v Liberci, např. Dnem otevřených dveří Dopravního podniku města Liberce (10:00 – 17:00), jízdami historickou tramvají do Hanychova a Lidových Sadů (9:30 – 17:30). Zájemci si budou moci prohlédnout strojovnu kabinové lanovky na Ještěd (8:00 – 18:00). Návštěvníci se mohou dopravit na Ještěd několika způsoby. V provozu bude kabinová lanovka, která u příležitosti oslav nabídne zvýhodněné ceny (8:00 – 23:00), zajištěna bude přeprava historickými autobusy od spodní stanice lanovky na parkoviště k Ještědce, které budou vyjíždět každou půlhodinu. Návštěvníci mohou vyjet i sedačkovou lanovkou, která nabízí cyklistům možnost přepravy kol. Oslavy budou zakončeny ohňostrojem. Vstup zdarma!

Kompletní program Oslav Ještědu naleznete na www.liberecky-kraj.cz a www.jestedliberec.cz.

  

   

Na Oslavách Ještědu se podílí Liberecký kraj společně se Statutárním městem Liberec, Českými Radiokomunikacemi, a.s., Hotelem Ještěd, společností BusLine a.s., Dopravním podnikem měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s., Českými drahami, a.s., Severočeským muzeem v Liberci, společností Active art, sdružením Ještěd 73 a Automuzeem Vratislavice n.N.

     

www.liberecky-kraj.cz

TEXT: REDAKCE, FOTO: LIBERECKÝ KRAJ

Share