fz3-13769305690270, 0B

15 LET REGIONÁLNÍHO TV VYSÍLÁNÍ na jižní Moravě a Zlínsku

LETOS V KVĚTNU SI PŘIPOMÍNÁ 15 LET OD SVÉHO ZALOŽENÍ REGIONÁLNÍ TELEVIZE TVS. PŮSOBÍ NA ÚZEMÍ DVOU SOUSEDNÍCH KRAJŮ, ZLÍNSKÉHO A JIHOMORAVSKÉHO. JEJÍM DOMOVEM BYLO NEJDŘÍVE UHERSKÉ HRADIŠTĚ, POSLÉZE CELÉ SLOVÁCKO A DNES V NĚKTERÝCH PARAMETRECH PŮVODNÍ REGION TROŠKU PŘERŮSTÁ.

Pojďme si představit činnosti TVS. Podstatou produkce TVS je regionální zpravodajství, které tvoří 90 % obsahu vysílání. Jde o malé i větší zprávy z měst a obcí. Zprávy, kterými žijí lidé od Zlína po Hodonín nebo od Brna po slovenskou Skalici.

Ekonomický život regionálních televizí není vždycky procházkou růžovým sadem. Do jejich života často vstupují neznámé faktory, které mohou poměrně zásadně rozkolísat jejich hospodaření. Proto je dobře, že se daří zvyšovat podíl standardních reklamních tržeb na celkových příjmech těchto stanic. Rozhodující komerční tržby ještě stále představují příjmy z prodeje reklamy přímo v regionech, které často souvisejí nejen s konkrétními prodejními úmysly zadavatelů, ale také s tvorbou a budováním příznivé image.

 „Mám radost, že se po mnoha letech daří budovat mediální zastoupení regionálních TV stanic i na celostátní úrovni. Agentura Czech Regio TV začíná pomalu sklízet první ovoce za svou trpělivost a přesvědčení, že i regionální obsah je dobré prostředí pro umístění větších i velkých kampaní národních zadavatelů.“ Slova Jana Dudka, ředitele TVS, doplňuje Ondřej Novák, výkonný šéf agentury Czech Regio TV: „Máme za sebou mnoho práce, hodiny a dny schůzek a prezentací. Ty vedou k jedinému cíli, a tím je posílit ekonomiku regionálních TV stanic a nabídnout nový komerční prostor pro velké zadavatele mediální komunikace. Děláme první dobré zkušenosti, chystáme nové kampaně a těší nás pozitivní ohlasy.“ Komerční i divácký úspěch vždycky závisí na snadné technické dostupnosti programu. Proto je pro jednotlivé stanice, včetně TVS, velmi důležité jejich zařazení do pozemního digitálního vysílání. Některé už působí v multiplexu 3 (severní Morava, jižní a západní Čechy) a některé připravují svůj vstup do stejného multiplexu nebo do multiplexu 4, a to vždy ve svém hlavním domácím prostředí. Regionální multiplexy kopírují svým dosahem krajské uspořádání. „Po mnoha letech zcela nekoordinovaného rozvoje tohoto typu televizního podnikání se zdá, že jsme našli společná témata pro komunikaci s diváky, privátním sektorem, ale i státními institucemi a samosprávou. Malé i regionální televize zastupují dvě profesní asociace a mě těší, že k sobě pomalu, ale jistě, hledají cestu,“ říká s mírným optimismem Jan Dudek.

www.tvslovacko.czwww.czechregiotv.cz

 

TEXT: J. D. PRODUCTION, FOTO: REDAKCE

Share