fz3-13769305690270, 0B

V LÉTĚ SE OPĚT MŮŽETE VE VYSOKÉM MÝTĚ TĚŠIT NA SPOUSTU ZÁBAVY. V SOBOTU 3. ČERVNA PROBĚHNE NA NÁMĚSTÍ PŘEMYSLA OTAKARA II. TRADIČNÍ FESTIVAL SODOMKOVO VYSOKÉ MÝTO.

Festival je věnovaný automobilovému designérovi a karosáři Josefu Sodomkovi v retro stylu 30. let 20. století. Vysoké Mýto bude také patřit legionářům. 2. července si připomeneme sto let od slavné bitvy u Zborova. Hlavními pilíři programu budou výstava Legie od 18. června v Regionálním muzeu a replika Legiovlaku na vysokomýtském nádraží od 20. do 25. června. Les Řáholec, který znáte z knížek i televizní obrazovky, vyroste v Městské galerii. Až do 27. srpna zde bude slavit Rumcajs své padesáté narozeniny. Pojďte slavit s ním!

Hudební sezónu zahájí v pátek 23. června v Amfiteátru M-klubu skupina Betl Band, následovat bude 27. června studentský festival Randálfest. Tradiční Kinematograf bratří Čadíků proběhne na náměstí Přemysla Otakara II. Od 15. do 18. srpna a od 21. do 25. srpna se můžete těšit na Týden hudby.

Postupně zde vystoupí Mydy Rabycad, Vladimír Mišík & ETC…, Dukla Vozovna, Klara &The Pop, Žalman a Marien. Letní sezónu tradičně zakončí Městské slavnosti. Součástí bude 8. září studentský festival Gymjam v Amfiteátru M-klubu a koncert pěveckých sborů Otakar Vysoké Mýto a Chor goes Pop z partnerského města Korbachu v Šemberově divadle. V sobotu 9. září se můžete těšit na bohatý kulturní program a Městský kujebácký jarmark na náměstí Přemysla Otakara II.

Více info na:
WWW.VYSOKE-MYTO.CZ
WWW.MKLUB.CZ
WWW.MUZEUM-MYTO.CZ
WWW.GALERIE-VM.CZ

 

TEXT: VYSOKÉ MÝTO, FOTO: IVAN KREJZA

Share