fz3-13769305690270, 0B

PO CELÉ ČR UŽ ČTVRTÝM ROKEM S RADOSTÍ A BEZ STRESU Z VÝKONŮ CVIČÍ TISÍCE DĚTÍ OD 4 DO 9 LET, VÍCE I MÉNĚ POHYBOVĚ NADANÉ, ŠTÍHLÉ I S NADVÁHOU, Z MĚST I VESNIC, Z RŮZNÝCH SOCIÁLNÍCH I EKONOMICKÝCH VRSTEV, ALE VŠECHNY S NADŠENÍM. TO JE PODSTATA PROJEKTU DĚTI NA STARTU, KTERÝ ZAŠTIŤUJE MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ. SPECIÁLNĚ VYŠKOLENÍ INSTRUKTOŘI VRACEJÍ DĚTEM RADOST Z POHYBU. ZAPOJTE SE DO PROJEKTU I VY!

Odborně vyškolení trenéři a instruktoři ve školách, družinách, kroužcích, mateřských školkách, sportovních klubech i fitness centrech pomáhají dětem rozvíjet základní pohybovou motoriku, koordinaci, obratnost, rychlost a sílu. „Chceme je naučit základy ovládání vlastního těla, jak správně běhat, udělat kotrmelec, skákat, padat, nebát se míče. Právě všeobecná sportovní průprava děti komplexně připraví na pozdější specializované sporty a pohyb je nepřestane bavit,“ říká autorka projektu Jana Boučková.

Kurzy kopírují školní rok, výuka je pestrá a zábavná. Dětem se pohybová aktivita po deseti minutách mění. Děti střídají stanoviště v pravidelných intervalech. Nejdříve se věnují atletice, pak gymnastice, přejdou na míčové hry, motorická cvičení a na závěr nechybí ani soutěže.

Specifický přístup k různým věkovým skupinám je pro trenéry velmi náročný, proto je odborníci z projektu Děti na startu pravidelně školí. „Hodiny pro mladší věkové skupiny jsou zaměřeny spíše na hru. Se staršími se naopak provádějí náročnější cviky. Ve výsledku opouštějí naše kurzy sebevědomé děti, které jsou řádně připraveny na vytouženou sportovní dráhu. Ať již zájmovou nebo profesionální. Mnohem rychleji se učí, dělají větší pokroky a sport provozují s opravdovým zájmem,“ uzavírá Jana Boučková.

Více informací o projektu i termínech školení instruktorů najdete zde:

WWW.CESKOSEHYBE.CZ

 

TEXT: ČESKO SE HÝBE, FOTO: JAROSLAV APPELTAUER

Share