fz3-13769305690270, 0B
Booking.com

V MINULÉM VYDÁNÍ ZIMNÍHO MAGAZÍNU TIM JSME VÁS NAUČILI, JAK SE CO NEJRYCHLEJI NAUČIT LYŽOVAT A ORIENTOVAT SE V NABÍDCE LYŽAŘSKÝCH MODELŮ. LETOS SE NAUČÍME ZÁKLADY JÍZDY NA PRKNĚ, NEBOLI SNOWBOARDINGU.

Základem jízdy na prkně je správné nastavení vázání a určení, jakou nohu budete mít vepředu. Základní postoje jsou dva. Postoj GOOFY, kdy je pravá noha vepředu a postoj REGULAR, kdy je levá noha vepředu. Nejlepším způsobem jak to zjistit na suchu, je sklouznout se po parketách v obýváku a zjistit, kterou nohu dáte reflexně dopředu. Ta bude na prkně vepředu. Bez správného zjištění vaší polohy, nemá cenu prkno ani vytahovat. Pokud jste se naučili dle našich rad jezdit na lyžích, budete si muset zvyknout na několik podstatných změn, které vás čekají. V tomto případě mají výhodu nováčci, kteří ještě neumí ani jednu disciplínu. Je to jako když se učíte něco nového a nic vás neovlivňuje. Technika jízdy na prkně je komplikovanější ve srovnání s jízdou na lyžích. Přenášení váhy hraje jako u lyží podstatnou roli v kombinaci s postojem, který je u prkna dost jiný a zásadní. Nohy nejsou u sebe, nýbrž za sebou a přenesení váhy mezi přední a zadní nohu umožňuje prkno hezky zatočit do oblouku. Využívají se k tomu hrany prkna, ale i plocha skluznice. Rozlišují se podle toho oblouky řezané po hraně a oblouky jednodušší smykové, klouzavé oblouky po ploše skluznice. Začátečníci se obvykle první učí základní smykový oblouk v kombinaci s mírným zatížením hran. Vaší snahou pro začátek by mělo být neustále se snažit udržovat kontakt prkna s povrchem sjezdovky. Začátky jsou vždycky těžké a určitě se nevyhnete dostatečnému množství pádů, modřin a naraženin. Nezoufejte a postupně opatrně si zvykejte na možnosti prkna. Po několika lekcích zjistíte, že jízda na prkně je prostě cool a už se vám možná ani nebude chtít vrátit k lyžím. V následujícím vydání turistického magazínu TIM jsme pro vás milí čtenáři a fanoušci zimních sportů připravili malé hodnocení skiareálů a skiaren, které jsme měli možnost vyzkoušet na vlastní kůži. Naši spokojenost se službami, sjezdovkami, obsluhou v restauraci a podobně vám nestranně a nezávazně přinášíme.

Pro zjednodušení uvádíme naše hodnocení jako u hotelů formou hvězdiček, kdy 5 hvězdiček je top kvalita a jedna hvězdička je…….

 

Hodně zdaru a super sníh.

 

Share