DÍKY 4 HORSKÝM OBLASTEM – KRKONOŠE, JIZERSKÉ HORY, LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚDSKÝ HŘBET, SE NÁVŠTĚVNÍKŮM NABÍZEJÍ NEZAPOMENUTELNÉ ZÁŽITKY PŘI SJEZDOVÉM A KLASICKÉM LYŽOVÁNÍ A ZIMNÍCH ADRENALINOVÝCH SPORTECH.

Křížem krážem na běžkách
Zimní Jizerské hory jsou opravdovým lyžařským rájem. Síť pevných cest náhorní plošiny tvoří Jizerskou magistrálu, na které se udržuje cca. 155 km běžeckých stop pro klasiku a bruslení. Nejlepší sněhové podmínky se nabízejí v okolí Bedřichova, Kristiánova, Nové louky a polského Orle. Celkem je upravováno na 170 km s více jak dvěma desítkami nástupních míst. Krkonoše jsou doslova protkány sítí lyžařských tras – čeká na vás více jak 550 km upravovaných tratí. Díky páteřní Krkonošské magistrále, dlouhé 71 km a rozdělené do několika etap, lze přejet celé pohoří od západu na východ.

Objevte Liberecký kraj netradičně
Kdyby bylo náhodou tradičních zimních radovánek víc než dost, nechte se zlákat adrenalinovou zábavou. V Krkonošských střediscích najdete ideální podmínky pro snowboarding a freestyle lyžování. Snowparky v Rokytnici nad Jizerou, Špindlerově Mlýně nebo na Benecku nabízejí všem snowboardovým nadšencům speciálně upravované tratě, skoky, překážky a U-rampy. V Krkonoších si můžete vyzkoušet jízdu na sněžném skútru nebo na lyžích tažených skútrem. Máte-li rádi rychlou jízdu a sáňkování, určitě si nenechte ujít téměř 4 km dlouhou sáňkařskou dráhu ve Špindlerově Mlýně. Nezapomenutelné jsou noční jízdy s osvětlenými sáňkami. Zážitek z rychlé jízdy nabízí také bobová dráha v Harrachově, která je dlouhá 100 m. Dráha je otevřena celoročně a v provozu je i po setmění. Nejen horské oblasti Libereckého kraje vám mají v zimě co nabídnout. Oblíbeným a vyhledávaným místem příznivcům bruslení, běžkování a zimního jachtaření je Máchovo jezero.

Nechte auto doma, využijte skibusy…!
Za příznivé ceny se můžete dostat skibusy do hlavních středisek Libereckého kraje. Jízdenka skibusů platí zároveň i jako skipas. Jestli chcete při svých zimních radovánkách ještě ušetřit, pořiďte si slevovou kartu Opuscard. Kromě klasických zimních sportů či netradičních adrenalinových zážitků je karta akceptována i v několika skiservisech a půjčovnách lyžařského vybavení či jiných odpočinkových aktivitách.

Co si nenechat ujít? EUROREGION TOUR 2014 - 14. ročník (20-22. března)

Kde hledat?
Více informací o zimní sezóně najdete na:
www.chcilyzovat.cz a www.liberecky-kraj.cz

 

TEXT: –RED– FOTO: LIBERECKÝ KRAJ

 

 

 

 

 

Share