fz3-13769305690270, 0B
Booking.com

LYŽAŘSKÝ AREÁL ZADOV PATŘÍ MEZI NEJVĚTŠÍ ZIMNÍ STŘEDISKA NA ČESKÉ STRANĚ ŠUMAVY. LEŽÍ NEDALEKO OD VIMPERKU A SUŠICE, A JE TAK VSTUPNÍ BRÁNOU DO NÁRODNÍHO PARKU ŠUMAVA.

Největšími novinkami zimní sezóny na šumavském Zadově je rozšíření zasněžovacího systému v areálu Kobyla a taktéž dětské hřiště. V rámci areálu Nové Hutě rozšiřují 2 lyžařské vleky přepravní kapacitu o cca 1000 osob/hodinu.

Díky lehkým a středně těžkým profilům sjezdových tratí je areál Zadov ve výšce 890 – 1120 m n. m. vyhledávaný pro rodinnou rekreaci, školní lyžařské kurzy, ale i aktivními sportovci. V areálu je 8 sjezdovek s celkovou délkou 4,5 km a 9 přepravních zařízení o celkové přepravní kapacitě 6500 osob/hod.

Na Kobyle je celkem pět sjezdových tratí mírné až střední obtížnosti, v délkách až 800 m, snowpark, dva malé vleky, lyžařská škola s výukovým hřištěm, pohyblivým kobercem, půjčovny lyží a snowboardů se servisem, 4 rychlá občerstvení a dětský kolotoč.

Další středisko tvoří jednosedačková lanová dráha Zadov – Churáňov. Ta obsluhuje na Zadově nejdelší, přes kilometr dlouhé, červené i modré sjezdové tratě. Třetím střediskem je areál u Horejšů, který je zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování. Naleznete zde lyžařský vlek, lyžařskou školu s vlastním vlekem a výukovým hřištěm, půjčovnu. Neplacené parkoviště je těsně pod vlekem. Všechny skipasy zakoupené na LD Kobyla platí i na výše uvedená střediska a navíc i v areálech Nové Hutě, Kvilda a Kubova Huť.

Unikátní rozhledna na Zadově dostala nový kabát a je znovu zpřístupněna turistům. Vyhlídková věž je unikátní tím, že se jedná o stávající skokanský můstek z roku 1978, jehož věž byla v roce 1993 zpřístupněná turistům (vrcholová plošina můstku ve výšce 32 m nad zemí / 1109 m n. m.) jako rozhledna. Na začátku nového tisíciletí však již byla jedinečná a oblíbená rozhledna pro návštěvníky zcela uzavřena.

TIM doporučuje:
• Family pass - slevy pro rodiny s dětmi
• slevy pro děti do 6 let a pro seniory nad 60 let
• slevy pro ubytované
• skupinové slevy pro školní kursy
• slevy pro držitele průkazu ZTP a ZTPP
• slevy na karty ISIC

Provozní doba areálu:
8:30 – 16:00 DENNĚ
18:00 – 21:00 večerní lyžování DENNĚ, mimo pondělí a 24.12.

Co se týká cen pro nadcházející sezónu, tak dobrou zprávou pro návštěvníky je, že zůstávají na úrovni minulé sezóny – celodenní jízdenka pro dospělé.


Více informací na

WWW.LAZADOV.CZ

 

TEXT A FOTO: LA ZADOV

Share