fz3-13769305690270, 0B

ZE SJEZDOVKY ROVNOU NA BRUSLAŘSKOU DRÁHU! RELAX VE WELLNESSU, ADRENALIN NA BOBOVÝCH DRAHÁCH, SKVĚLÉ LYŽAŘSKÉ PODMÍNKY PO CELOU ZIMNÍ SEZONU, LYŽAŘSKÁ ŠKOLA A HLÍDÁNÍ DĚTÍ V DĚTSKÉM KOUTKU, TO JE LIPNO.

Nemusíte jezdit do Alp, abyste si užili skvělé lyžování. Stačí vyrazit na Lipno, které nabízí mnohem vice než jen lyžování. Zatímco Skiareál Lipno zná už téměř každá lyžařská rodina, stále větší oblibě se těší atraktivní rakouské sjezdovky hned „za humny“ na Sternsteinu a Hochfichtu, které uspokojí i pokročilejší lyžaře.

Skiareál Sternstein: lyžování s kabinkovou lanovkou jen 20 minut od Lipna říká se, že Sternstein je „tajným tipem Jihočechů“ a leckdy jich na Sternsteinu lyžuji vice než domácích lyžařů. Aby také ne, když Sternstein je vzdálen pouhých 20 minut autem od Lipenské přehrady a necelou hodinu z Českých Budějovic, si můžete užít celodenní lyžování s exkluzivní slevou 1+1 skipas zdarma a další slevy s turistickým průvodcem Grenzgenial.

Na Sternsteinu s malými dětmi nejvíce oceníte během chladného nebo větrného počasí kryté kabinky, které se na jednom laně střídají s 6 sedačkami. Lanovka v dolní i horní stanici zpomaluje, takže nastup i vystup bez obav zvládnou i vaši nejmenší. Ti se po boku česky hovořících instruktorů naučí prvním krůčkům na lyžích v zábavném dětském parku Elefuntasia s obřími slony a dalšími zvířátky.

Provozovatele Sternsteinu tvrdí, že Sternstein je minimálně půlku lyžařské sezony českým střediskem. Čeština tu vládne nejen mezi návštěvníky, ale uslyšíte ji u personálu lyžařské školy a restaurace. www.sternstein.at

Skiareál Hochficht, lyžování srovnatelné s Alpami Nedaleko Horni Plané a Nové Pece se hned za hranicemi tyči do výšky 1 338 m skiareál Hochficht, který je největším rakouským skiareálem mimo Alpy a nabízí 21 km atraktivních sjezdovek (délka až 3,4 km) všech obtížností, zábavné dráhy s klopenými zatáčkami, obřími vlnami a tunelem, funpark pro freestyle či 2 km dlouhou zavodni FIS sjezdovku. Na Hochficht můžete vyrazit i s dětmi, protože přímo u parkoviště stoji dětský lyžařský park Fichtl s pojízdným kobercem a dalšími atrakcemi. Hlad a zimu snadno zaženete v rodinné restauraci s dětským koutkem. 

Jedna osoba platí, druhá si užívá zdarma!

Tištěny turisticky průvodce Grenzgenial nabízí super slevy 1+1 zdarma na skipasy, lyžařské půjčovny, aquaparky, hopsárium či slevy 125 Kč do vyhlášených restaurací, které si můžete během zimní dovolené na Lipně a v okolí dopřát!

www.grenzgenial.cz

Aktuální informace o sněhových podmínkách se dozvíte na:

WWW.LIPNO-STERNSTEIN-HOCHFICHT.CZ

 

TEXT A FOTO: LIPNO

Share