fz3-13769305690270, 0B

TRENČÍNSKÉ VÝSTAVIŠTĚ PŘIPRAVILO NA DNY 16. AŽ 18. KVĚTNA 3. ROČNÍK VÝSTAVY CESTOVNÍHO RUCHU REGIONŮ REGION TOUR EXPO. PODTITULEK VÝSTAVY „POZNEJTE KOUZLO BLÍZKÝCH REGIONŮ“ NAPOVÍDÁ, ŽE SE TATO AKCE BUDE SOUSTŘEDIT NA CESTOVNÍ RUCH NA SLOVENSKU, ČESKÉ REPUBLICE A LETOS NOVĚ I MAĎARSKA.

Navštěvníkům nabízíme udělat si malý průzkum, jak a kde je možné co nejpříjemněji strávit volný čas a dovolenou. Dobrodružný výlet nebo příjemná rodinná dovolená, to všechno nabízí Slovensko jako dovolenková destinace. Chvíle strávené u sklenky dobrého vína v historických prostorách kostela nabízí Chateau Krakovany, trochu více adrenalinu můžete zažít při splavování Dunajca s goralmi, které bude reprezentovat Chata Pieniny, ale rozhodně byste neměli minout ani stánek Liečebných kúpeľov Sklené Teplice, či Kúpeľov Trenčianske Teplice a Kúpeľov Sliač, které budou vyslanci Oblastní organizace cestovního ruchu Střední Slovensko. Pokud nevíte, jak trávit letní dovolenou u vody, Senecká jezera jsou tou správnou volbou.

Na výstavě REGION TOUR EXPO budou zastoupeny i jednotlivé kraje, jako Trenčínský kraj, Trnavský kraj a Žilinský turistický kraj. Česká centrála cestovního ruchu Czech Tourism v rámci svojí expozice sprostředkuje krásy Moravskoslezkého a Ústeckého kraje, zajímavá bude i prezentace lázní Royal Spa nebo Národního vinařského centra z Valtic. Poprvé přivítáme v Trenčíně hornické město Příbram, kde najdete jedno z největších hornických muzeí v České republice. Dobrým tipem, jak strávit volný čas, je i návštěva Baťova kanálu, který nabízí nezapomenutelné zážitky. Léčivost českých pramenů představí Lázně Luhačovice a Léčebné lázně Jáchymov.

Na třetím ročníku výstavy REGION TOUR EXPO bude na návštevníky čekat nabídka a ochutnávka kvalitních jižanských vín z Maďarska, možnost vyzkoušet si jízdu na segway a zároveň se představí Maďarsko jako krajina velkých turistických možností. Kouzlo lázní v oblasti Heves, ale i jedinečný termální pramen v Egerszalóku, který patří mezi nejnavštěvovanější turistické destinace v Maďarsku, budou moci poznat návštevníky trenčínské výstavy. K dispozici budou informace o výjimečné turistické oblasti Tokaj Zemplén Abaúj, ale i o atrakcích župy Nógrád a nabídce města Eger.

Poprvé se v Trenčíně představí Dominikánská republika se svojí exotickou expozicí. Společně s výstavou cestovního ruchu regionů se bude 16. až 18. května konat tradičně Jarmark řemesel a 2. ročník celoslovenské cukrářské výstavy DORTY & svět pečení.

Bližší informace o akcích najdete na
WWW.EXPOCENTER.SK

 

TEXT A FOTO: REDAKCE

Share