fz3-13769305690270, 0B

ZVEME VÁS DO POHÁDKOVÉ ZEMĚ MAS OZ KRAS, NA VÝCHODĚ SLOVENSKA, KDE SE STŘETÁVAJÍ ÚŽASNÉ PLANINY SLOVENSKÉHO KRASU A JEHO LOUKY A LESY NABÍZÍ NEVŠEDNÍ KRÁSU I ZÁŽITKY ZÁROVEŇ. SEZNAMTE SE S KRAJEM VINIC A JEJICH KVALITNÍCH VÍN, S PŘÍRODOU PLNOU ZVĚŘINY, ROMANTICKÝCH JEZER A TAJEMNÝCH JESKYNÍ.

Jen málo turistických oblastí nabízí tak unikátní spojení historických památek s množstvím přírodních zajímavostí a bohatým kulturním životem, jako právě Slovenský kras. Před návštěvníkem se zde otevírá úchvatný pohled na kraj, plný ponorných řek, podzemních dómů, propastí a bílých skal, jejichž drsná krása se prolíná s pestrostí a křišťálovou čistotou okolní přírody. Svou pečeť mu však již po staletí vtiskují také lidé, kteří v něm žijí a svým fortelným dílem výrazně ovlivňují ráz zdejší krajiny. Vedle jeskyní zde člověk může najít tradiční vesnice, tradiční řemesla, mnoho historických památek. Kras je od všech ostatních hor a chráněných území odlišný - a není to v kráse či v krajinném půvabu, ale v tajemství. Člověk zde vždycky váhá mezi touhou ukázat a touhou neprozradit. Zdejší lidé se s vámi rádi zastaví a pohovoří. Jsou družní, ale pustí cizince jen na okraj svého světa, dál je mlčení. O některých věcech se přeci s cizinci nehovoří. Lidé z krasu jsou sami nějakým krasem s ponornými toky a neznámými hlubinami. Prozradí vám některá tajemství krasu a ukáží vám Slovenský kras takový, jaký je.

Poznejte Slovenský kras, jeho minulost i přítomnost prostřednictvím pohádek a příběhů. Zajisté zjistíte, že je to místo, kam se vyplatí vracet. Pro rodiny s dětmi nabízí programy a pobyty v doprovodu slimáčka Kraska. Bližší informace najdete na: www.krasko.info.

Pro dospělé nabízí MAS OZ KRAS gastronomické a vinařské zážitky. Množství turistických a cyklistických tras se postará o vaši aktivní dovolenou. Prohlédněte si Průlom Muráňa, navštivte skanzen v Bretke, projděte se po naučném chodníku Krasové jevy Hôrky a poznejte všechny krasové útvary. V letním horku se schovejte přes sluncem do jeskyň Slovenského krasu, naplánujte si túru na planiny, vyzkoušejte rybolov na rybnících a po dobré rybě si dejte víno z Turnianské vinné cesty, posaďte se na chvilku do Pieckového háje a nechte se unést vůní čerstvě upečeného chleba.

WWW.GRANARIUM.SK

 

Bližší informace na:
Tel: +421 905 981 918
E - mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.maskras.sk

 

TEXT A FOTO: MASKRAS

Share