fz3-13769305690270, 0B

VYSOKÉ TATRY JSOU SYMBOLEM SLOVENSKA A TATRANSKÁ LOMNICE JE JEJICH SRDCEM. STŘEDISKO NABÍZÍ 12 SJEZDOVEK V DÉLCE 11 KILOMETRŮ. TATRY NABÍZÍ AŽ PĚTIMĚSÍČNÍ GARANCI SNĚHU, NEJMODERNĚJŠÍ SEDAČKOVÉ A KABINKOVÉ LANOVKY A ROZŠÍŘENÉ SJEZDOVKY SE ŠÍŘKOU AŽ 60 METRŮ.

Slunečné lyžování na Lomnickém sedle v nadmořské výšce 2190 metrů uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Výchozí středisko Tatranská Lomnice nabízí 1300 metrové převýšení. Lomnické sedlo přitahuje freeriderové lyžaře a milovníky adrenalinu. Méně zkušení lyžaři a rodiny s dětmi si užijí téměř 6 km lehčích sjezdovek. Unikátní 15- místní lanovku na Skalnaté pleso najdete v Tatranské Lomnici. Po náročném dnu na sjezdovce si můžete odpočinout v AquaCity Poprad, kde najdou návštěvníci dokonalý relax v celkem 13 bazénech s teplotou vody 30 - 38 °C a nespočtem vodních atrakcí. Areál nabízí wellness služby ve vlastním Vitálním světě, procedury pro krásu a zdravý životní styl, thajské masáže a moderní léčebné metody, které dokonale a rychle regenerují organizmus. Každý večer ožívá AquaCity bazénovou laserovou show.

INFOBLOK:

Počet lanovek: 7
Počet vleků: 2
Počet sjezdovek: 12
Délka sjezdovek: 12 km

Na Štrbském plese si přijdou na své lyžaři i běžkaři. Je to nejvýše položené lyžařské středisko na Slovensku s bohatou historií a luxusními hotely. Vysoká nadmořská výška střediska 1360 – 1825 metrů spolu se zasněžovacím systémem zajistí vynikající lyžařské podmínky. Středisko disponuje kvalitními lyžařskými tratěmi na slalom, sjezd a službami nejvyšší kvality.

Štrbské Pleso nabízí na jižních svazích Předního Soliska 9 km lehkých a středně těžkých lyžařských tratí, které s oblibou využívají rodiny s dětmi a pokročilí lyžaři. K dispozici je 13 sjezdovek s celkovou délkou přesahující 13 kilometrů. Lyžaře přepravují dvě rychlé sedačkové lanovky, jedna 3 – sedačková a dva lyžařské vleky. Milovníci adrenalinu mohou navštívit atraktivní snowpark.

V termálním koupališti Vrbov najdete pravou geotermální vodu, která je považována za jednu z nejlepších minerálních vod ve střední Evropě s obsahem důležitých minerálních látek pro lidský organizmus. Geotermální voda v bazénech vyvěrá z hloubky 2000 metrů a obsahuje minerály působící blahodárně na pohybový a dýchací systém. V bazénech se udržuje teplota od 26 – 38 °C. 

INFOBLOK:

Počet lanovek: 3
Počet vleků: 5
Počet sjezdovek: 3
Délka sjezdovek: 3,38 km

Jestliže se chystáte do Tater s rodinou, doporučujeme vyrazit do Starého Smokovce, který je ideální pro začátečníky a děti. Úžasná příroda, výhled, zábavné atrakce a nadstandardní služby jsou správný důvod pro tuto volbu. Denní a noční sáňkování z Hrebienka patří k nejlepšímu zážitku. Lyžařské středisko je rozděleno do dvou lokalit Jakubova louka a Hrebienok.

INFOBLOK:

Počet lanovek: 1
Počet vleků: 2
Počet sjezdovek: 13
Délka sjezdovek: 9 km

WWW.TATRY.SK

 

TEXT A FOTO: VYSOKÉ TATRY

Share