fz3-13769305690270, 0B

    

BRNO BYLO KDYSI VĚHLASNÉ I DÍKY VINOHRADŮM NA SVAZÍCH KOLEM STARÉHO MĚSTA, ČILÉMU OBCHODOVÁNÍ S VÍNEM A SKLEPŮM, VE KTERÝCH SE VYRÁBĚLO. VINOHRADY BYLY ČASEM VYKLUČENÉ, OBCHODOVÁNÍ S VÍNEM POHLTILA GLOBALIZACE A O TOM, ŽE BY SE V BRNĚ VÍNA VYRÁBĚLA, SI MŮŽOU BRŇANÉ NECHAT JEN ZDÁT.

  

Brno je stále metropolí v doteku s vinařskou oblastí Morava, a tak k vinařské krajině i vínu má velmi blízko. I proto existují snahy, jak vrátit Brnu jeho zašlou vinařskou slávu. Jedním z hlavních počinů tohoto druhu je festival VÍNO Z blízka, který mezi 8. listopadem a 8. prosincem v Brně organizuje Nadace Partnerství. 25 špičkových vinařství z blízkých vinařských obcí vám v rámci festivalu Víno z blízka nabídne ve vybraných restauracích, vinárnách a historických sklepech Brna více jak 250 moravských vín. Každý vinař bude svá vína prezentovat v jedné restauraci či vinárně. Zde budete mít možnost po celý měsíc (8. 11. až 7. 11.) ochutnávat vína snoubená s jídly z regionálních surovin. Během vrcholu celého festivalu – Velké degustační soboty (7. prosince) – se tu s vinaři budete moci navíc osobně setkat a společně degustovat jejich vína. Využijte festival Víno z blízka k pochutnání na víně a pokrmů z Moravy, k degustacím přímo s vinařem i výhodným nákupům na vánoční stůl či pod stromeček. Ježíšek víno nepije, ale nosí.

Kolik stojí vstupenka a jak festival funguje? V rámci Měsíce jídla a vína z blízka platíte za jídla snoubená s vínem přímo v restauracích, informace o možnosti rezervace na www.vinozblizka.cz. Vstupenka na Velkou degustační sobotu stojí v předprodeji 690 Kč, a získáte tak možnost degustace více jak 250 vín u 25 vinařů, kupon na odběr lahvového vína u vinařů v hodnotě 100 Kč, tištěného průvodce, festivalovou tašku a degustační skleničku.

Kde najdete Víno z blízka: www.vinozblizka.cz

 

TEXT A FOTO: NADACE PARTNERSTVÍ

Share