RODINNÁ VILA POSTAVENÁ PODLE NÁVRHU NĚMECKÉHO ARCHITEKTA LUDWIGA MIESE VAN DER ROHE V LETECH 1928 – 1929 SLOUŽILA SVÉMU PŮVODNÍMU ÚČELU POUZE PRVNÍCH OSM LET.

V letošním roce to bude 20 let, kdy byla vila Tugendhat zpřístupněna veřejnosti jako instalovaná památka moderní architektury. V letech 2010 – 2012 prošel objekt kompletní památkovou obnovou. Od svého znovuotevření v březnu 2013 Villa Tugendhat úspěšně zájemcům nabízí nepoměrně více, než tomu bylo dříve. Nově vybavené interiéry ložnicového patra společně s kompletně restaurovaným technickým zázemím objektu dovolily rozšířit a prodloužit prohlídkové trasy. Obnovená zahrada se stala samostatně nabízeným okruhem. Vilu Tugendhat si však nemusíte prohlédnout jen jako návštěvník v jedné z prohlídkových skupin, ale také při návštěvě některých z nabízených akcí. Na webových stránkách vily www.tugendhat.eu jsou pravidelně aktualizovány termíny filmových projekcí, koncertů vážné hudby, vzdělávacích programů a v neposlední řadě také přednášek pro veřejnost. V březnu 2014 se mohou zájemci těšit na promítání filmu Eroticon (1929) s živým hudebním doprovodem, programovou reprízu koncertu ke Dni hudby II s podtitulem Francouzské inspirace a odbornou „Přednášku Grety Tugendhatové in memoriam“, věnovanou připomenutí prvních snah o rehabilitaci světoznámé stavby na přelomu let 1968-1969 a 45. výročí výstavy Miesova díla v Domě umění města Brna.

 

PROHLÍDKY

Prohlídky významné světové památky moderní architektury zapsané od roku 2001 na Seznamu světového dědictví UNESCO každou celou hodinu, v 17:00 poslední vstup. Kapacita prohlídkových skupin s průvodcem omezena. Předchozí rezervace nutná. Zahrada je přístupná v otevírací dobu podle povětrnostních podmínek bez předchozí rezervace.

 

Villa Tugendhat
Černopolní 45, 613 00 Brno
Tel: 515 511 015, Otevřeno út–ne 10–18 hod.
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.tugendhat.eu
www.brno.cz

WWW.UNESCO-CZECH.CZ

 

TEXT: –RED– FOTO: DAVID ŽIDLICKÝ

 

Share