LETOŠNÍ ROK JE V BRNĚ VE ZNAMENÍ DVOU VELIKÁNŮ SVĚTOVÉHO VĚHLASU. V BŘEZNU UPLYNULO 100 LET OD NAROZENÍ SPISOVATELE BOHUMILA HRABALA. V ČERVENCI TOMU BUDE 160 LET OD NAROZENÍ VĚHLASNÉHO HUDEBNÍHO SKLADATELE LEOŠE JANÁČKA, KTERÝ CELÝ SVŮJ ŽIVOT SPOJIL S MĚSTEM BRNEM.

Rok 2014 tak byl v Brně vyhlášen Rokem Leoše Janáčka, který zahrnuje řadu kulturních akcí. Vyvrcholením oslav bude prestižní mezinárodní festival Janáček Brno 2014. V den skladatelových narozenin, 3. července, se šťastlivcům podaří získat unikátní upomínku – janáčkovskou kuličku z hodinového stroje na náměstí Svobody.

Žereme vesmír!
Hvězdárna a planetárium Brno spustila nový portál www.zeremevesmir.cz. Úkolem portálu je prezentovat lahůdky z brněnské hvězdárny. Přehledné stránky servírují například ochutnávky báječných pořadů supermoderního digitária nebo pořádnou porci videí či nahrávek populárních přednášek nejen na astronomická témata. Jako na talíři zde najdete čerstvé informace o počasí v Brně, aktuální pohled z vrcholu Kraví hory, uvidíte přehled vesmírných objektů plujících po obloze. Hvězdárna a planetárium Brno zkrátka žere vesmír a co vy?

Naplánujte si cestu do Brna, pomůže nový informační portál i mobilní aplikace
Se zahájením letošní turistické sezóny byl spuštěn nový informačně-turistický portál www.gotobrno.cz, který nabízí mimo jiné individuální plánovač pobytu, tipy a pobídkové balíčky či kalendář akcí. Od června bude k dispozici i mobilní aplikace (pro platformy iOS a Android), která bude obsahovat mimo jiné i zajímavé zážitkové trasy v Brně.

 

TOP AKCE

BRNO – MĚSTO UPROSTŘED EVROPY
23. 5. – 22. 6. 2014
Festival zábavy pod dvěma brněnskými hrady a přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis.
www.ignisbrunensis.cz

DIVADELNÍ SVĚT BRNO
6. – 13. 6. 2014
Mezinárodní divadelní festival spolu se Slavností masek a Nocí kejklířů oživí centrum města.
www.divadelnisvetbrno.cz

MEZINÁRODNÍ BIENÁLE GRAFICKÉHO DESIGNU
19. 6. – 26. 10. 2014
Jedna z nejstarších a nejvýznamnějších přehlídek proměny grafického designu a vizuální kultury na světě. www.bienalebrno.org

DEN BRNA
15. – 17. 8. 2014
Městská oslava významné historické události, na jejímž konci stála úspěšná obrana města Brna před švédskými vojsky za třicetileté války.
www.ticbrno.cz

GRAND PRIX BRNO – MISTROVSTVÍ SVĚTA SILNIČNÍCH MOTOCYKLŮ
15. – 17. 8. 2014
Mistrovství světa silničních motocyklů s každoroční účastí světové špičky. www.brno-circuit.com

MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL JANÁČEK BRNO
21. – 29. 11. 2014
V rámci mezinárodního festivalu Janáček Brno 2014 budou představeny nejen velké operní inscenace, ale i orchestrální a komorní koncerty.
www.janacek-brno.cz

 

 

Turistické informační centrum města Brna
Radnická 8
Tel.: +420 542 427 150
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Turistické informační centrum – Jižní Morava
Radnická 2
Tel.: +420 542 427 170
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.GOtoBRNO.cz

 

TEXT A FOTO: BRNO

Share