fz3-13769305690270, 0B
V pátek 26. 6. v 17.05 bude vypraven z nádraží v Jindřichově Hradci speciální parní Nezmar Expres. Jindřichohradecké místní dráhy jej pošlou po úzkokolejce až do stanice Hůrky, kde se uskuteční koncert Kapely Nezmaři. Samotné hudební vystoupení kapely Nezmaři v původně hornickém městečku Hůrky začne ve 20.00 a vlak zpět vyjede ihned po skončení koncertu, ve 22.46.

Kapacita vlaku je bohužel limitována 200 osobami, proto je nutné už nyní si zpáteční jízdenky s místenkami rezervovat na tel. 384 361 165 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Jízdenka poslouží zároveň jako vstupenka na koncert. Její celková cena činí 250 Kč. V případě, že přepravu Nezmar Expresem nevyužijete, zaplatíte za vstupné v Hůrkách 150 Kč. K vlaku bude přiřazen bufetový vůz a na místě bude k dispozici občerstvení.

Společnost Jindřichohradecké místní dráhy, a. s., je prvním soukromým provozovatelem veřejné železniční dopravy v Čechách. Na tratích z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a z Jindřichova Hradce do Obrataně, jejichž celková délka je 79 km, zajišťuje pravidelnou osobní i nákladní dopravu s motorovým pohonem, během letní sezony pak z depa vyjíždějí také pravidelné parní vlaky s historickými vozy. Na požádání zde vypraví i speciální vlak.

V železničních stanicích Jindřichohradeckých místních drah jsou rovněž vydávány, původní metodou vyráběné, klasické lepenkové jízdenky, a to jak pro vlaky motorové, tak parní trakce. Ty si v současné době jako jediná tiskne přímo sama společnost ve vlastní tiskárně v Kamenici nad Lipou. Ze své produkce však využije jen asi třetinu pro vlastní potřebu, a tak zbývající část nákladu odebírají České dráhy, například pro nostalgické jízdy či muzejní železnice.

Další službou, kterou Jindřichohradecké místní dráhy celoročně poskytují, je ubytování. Ne však jen tak ledajaké. Svou dovolenou totiž můžete strávit přímo v nádražních budovách, na zastávkách Střížovice, Hůrky, Kunžak-Lomy, Albeř a Nová Bystřice v plně vybavených apartmánech. Výhody jsou zřejmé. Doslova „u nosu“ tu máte nádhernou přírodu jižních Čech a České Kanady a na výlet vás sveze vlak, který zastavuje přímo před prahem vašeho hotelu. Obávat se přílišného lomozu z provozu vlaků však rozhodně nemusíte. Jeho frekvence je zajištěna tak, aby byla dostačující k přepravě a zároveň nerušila hosty ubytované na nádraží.

 

VEŘEJNÉ PARNÍ VLAKY V ROCE 2009

Velikonoční vlak* 11. 4.

Májová jízda* 9. 5.

Den dětí s párou ve Střížovicích* 30. 5.

Parní vlaky v červnu

Parní vlak z J. Hradce

do N. Bystřice a zpět 6., 13., 20. a 27. 6.

(odjezd každou sobotu z J. Hradce v 9.25)

Nezmar – expres*   26. 6.

Parní vlak z J. Hradce do Hůrek a zpět

(odjezd z J. Hradce v 17.05)

Pravidelné prázdninové jízdy

v červenci a srpnu:

J. Hradec – N. Bystřice a zpět: 2× denně

odjezdy z J. Hradce v 9.25 a 15.07

J. Hradec – Černovice u Tábora a zpět:

vždy v pondělí

odjezd z J. Hradce v 10.00

Parní vlaky v září:

Parní vlak z J. Hradce

do N. Bystřice a zpět 5., 12., 19. a 26. 9.

(odjezd z J. Hradce v 9.25 každou sobotu)

Den železnice v J. Hradci* 26. 9.

Podzimní jízda* 31. 10.

Mikulášská jízda* 6. 12.

Vánoční jízda* 27. 12.

Novoroční jízda* 2. 1. 2010

Ve všech vlacích je řazen bufetový vůz. Přeprava jízdních kol a zavazadel, rezervace jízdenek. Možná rezervace míst. Možnost přiobjednání mimořádných parních vlaků v jiných termínech.

Jízdní řády, tarif a další informace najdete na našich internetových stránkách nebo v celostátním jízdním řádu, tratě č. 228 a 229.

* jízdní řád na tuto jízdu bude uveřejněn před konáním akce.

   

Jindřichohradecké místní dráhy, a. s.

Nádražní 203/II
377 01  Jindřichův Hradec
Tel./fax: +420 384 361 165
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.jhmd.cz

Share