fz3-13769305690270, 0B

 

SVĚCENÍ PRAMENŮ, KONCERTY ČI ATRAKCE PRO DĚTI. TO VŠE ČEKÁ NÁVŠTĚVNÍKY LÁZEŇSKÝCH MĚST BĚHEM KVĚTNA. V NOVÉ SEZONĚ NABÍDNOU LÁZNĚ NOVINKY NEJEN PRO RODINY S DĚTMI, ALE I PRO MILOVNÍKY RELAXACE, POHYBU A SPORTU.

 

Nejnavštěvovanější lázně s unikátem
Karlovy Vary jsou se svými 79 prameny jedním z nejvyhledávanějších cílů návštěvníků lázní. Na otevření sezony si město připravilo tradiční svěcení pramenů, průvod v čele s Karlem IV., ale i Food Festival před hotelem Thermal. Ten kromě zrekonstruované restaurace nabídne svým klientům vlastní mobilní aplikaci s přímým kontaktem na recepci. Navíc se Karlovy Vary jako jediné v zemi mohou pochválit unikátním lázeňským konceptem Spa Suites.

Luhačovice - vítězové soutěží
Do nové sezony přichází moravské lázeňské město s kulturním programem plným hudby a jarmarků, ale i s řadou novinek. Významným projektem se v Luhačovicích v letošním roce stala revitalizace lázeňského areálu, v němž se vysadilo více než 450 stromů a 15 tisíc keřů. Novinkou je i zábavní centrum U Solného pramene s množstvím skluzavek, houpaček nebo lezeckou stěnou. Lázně Luhačovice nabízejí v letošní sezoně řadu oceněných produktů – například pobyt Regenerace zad a kloubů, který zvítězil v soutěži Hit roku 2014, nebo pobyt Aktivní dovolená v Luhačovicích, který získal první místo za nejlepší wellness balíček v soutěži Velká cena cestovního ruchu 2013/2014.

 

V Jeseníkách aktivně
Na milovníky sportu a pohybu se připravují v Priessnitzových léčebních lázních. Kromě nového Fitness parku a inhalatoria bude v létě otevřena i cyklistická trasa spojující lázně se známými Rychlebskými stezkami. Pokud chcete vyzkoušet něco neobvyklého, v Jeseníkách si můžete půjčit i elektrokola a koloběžky. Priessnitzovy léčebné lázně ovšem nezapomínají ani na rodiny s dětmi, pro které si přichystaly speciální program Veselé lázně a vyhlídkové jízdy lázeňským vláčkem. Otevření sezony proběhne 16. května a kromě koncertů se návštěvníci mohou těšit na samotného zakladatele lázní Vincenze Priessnitze.

Teplice čekají oslavy výročí
Nejstarší lázeňské město v České republice zahájí v letošním roce již svou 860. sezonu. V Teplicích se bude významné výročí připomínat sérií akcí pod názvem „Léto s Juditou“, která odkazuje na zakladatelku lázní, matku Přemysla Otakara I. Během slavnostního zahájení, které proběhne koncem května, si kromě koncertů a ohňostroje můžete vychutnat pivní speciály Mistr lázeňský či Ležák lázeňský.

Lázně a programy pro nejmenší
Na své malé klienty se už těší v Teplicích nad Bečvou, kde pro ně budou během zahajovacího ceremoniálu přichystány soutěže, ukázky výcviku psů či jízdy veteránů. Tamní léčebna „Radost“ vstupuje do sezony se zmodernizovanými prostory a s novým projektem léčby dětské obezity. Patronkou a tváří lázní se i v letošním roce stala herečka Zlata Adamovská. Děti se mohou těšit i do Bohdanče, kde lázeňskou sezonu otevřou pohádkové bytosti, a chybět nebudou ani soutěže či koncerty. Dospělé návštěvníky potěší prohlídka nově opraveného pavilonu, který ve stylu kubismu projektoval známý architekt Josef Gočár.

Mariánské Lázně – město osobností
Secesní hotel Esplanade je dnes pýchou Mariánských lázní a není překvapením, že jej portál Tripadvisor ocenil jako druhý nejlepší mimopražský hotel pro rok 2014. V jeho nabídce kromě spa a wellness procedur nechybí ani populární golf. Mariánské Lázně jsou jedním z nejvyhledávanějších lázeňských měst, po tamních promenádách se procházeli například básník Johann Wolfgang Goethe, skladatel Fryderyk Chopin či vynálezce Thomas Alva Edison.

Do lázní i za tradicemi
V srdci Moravského Slovácka se nacházejí Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves, které v nové sezoně nabízejí speciální Pobyt s Jízdou králů. Tahle unikátní folklórní událost proběhne v květnu v Kunovicích i Vlčnově. Tematické pobyty nabídnou návštěvníkům i lázně v Poděbradech, kde v letošním roce proběhne řada oslav k 550. výročí mírových misí Jiřího z Poděbrad.

 

Více tipů na výlety a dovolenou můžete najít na portálu kudyznudy.cz.

Share