fz3-13769305690270, 0B
Booking.com

 

AREÁL STRAHOVSKÉHO KLÁŠTERA NAVŠTĚVUJÍ ROČNĚ TISÍCE DOMÁCÍCH I ZAHRANIČNÍCH TURISTŮ. KRÁLOVSKÁ KANONIE PREMONSTRÁTŮ NA STRAHOVĚ PATŘÍ MEZI NEJSTARŠÍ DOPOSUD EXISTUJÍCÍ KLÁŠTERY PREMONSTRÁTSKÉHO ŘÁDU NA SVĚTĚ. OD ZALOŽENÍ V ROCE 1143 NEBYLA KONTINUITA JEJÍ EXISTENCE PRAKTICKY PŘERUŠENA.

Podrobnější informace o klášteře, objednání komentované prohlídky si můžete pro skupiny i jednotlivce předem zajistit telefonicky nebo mailem. V prodeji jsou zde upomínkové předměty, originální pexeso, originální regionální výrobky, české sklo, turistické známky a další suvenýry. Oblíbená je 24 karátová pozlacená pamětní mince Strahovského kláštera, vydaná u příležitosti dokončení rekonstrukce Filosofického sálu. V nabídce nechybí ani výrobky z originálního českého skla nebo ručně malované svíčky. Sortiment obsahuje dále záložky s lupou a mnoho dalších lákadel.

 

Pod originální značkou se skrývá lahodný bylinný likér z dílny sester z Doksanského kláštera, připravený podle prastaré receptury. Likér je pojmenován podle dvou klášterních sester Beatrix a Adelaida, které se objevují v dějinách kláštera. Doksanský klášter byl založen roku 1144. Likér poznáte podle toho, že na etiketě je znázorněna Zahradní brána Doksanského kláštera. Likér obsahuje bylinný výtažek dle prastaré receptury z několika letních bylin.

 

Strahovský klášter
Strahovské nádvoří 1/132
118 00 Praha 1
www.strahovskyklaster.cz

 

TEXT: STRAHOVSKÝ KLÁŠTER, FOTO: ARCHIV REDAKCE

Share