fz3-13769305690270, 0B
Booking.com

TO DENNĚ NABÍZÍ KLIMKOVICE – JEDNO Z NEJMLADŠÍCH LÁZEŇSKÝCH MĚST V ČR. KE ČTYŘEM TISÍCŮM OBYVATEL KAŽDOROČNĚ PŘIBUDE NĚKOLIK TISÍC LÁZEŇSKÝCH HOSTŮ. VTIP JE ALE V TOM, ŽE POKUD NECHCETE, UMÍTE ZA CELÝ DEN NEPOTKAT NIKOHO. POKUD ALE PATŘÍTE K TÉ DRUHÉ POLOVINĚ OBYVATEL ČI NÁVŠTĚVNÍKŮ MĚSTA, MĚLI JSTE URČITĚ PO CELÉ LÉTO CO DĚLAT, ABYSTE POCTIVĚ OBĚHLI KAŽDOU AKTIVITU, KTERÁ SE NABÍZELA.

Městský park v Klimkovicích ožil Letní slavností hned na začátku prázdnin. Na uhlících místních rybářů voněly ryby i grilované steaky, řízná dechovka se postarala o skvělou náladu a loďkování na rybnících je atraktivní už několik desítek let. Akce Rybářské soboty - to vám je náramná pohoda! Buď vám v sobotu ráno jen tak uvaří kávičku, nebo načepují pivo, nebo se přímo vrhnete na rybaření. Všechno půjčí, vše vysvětlí a o rybách naučí. No, není to skvělé?

Pokud jste se narodili v minulém století, nemohli jste chybět na klimkovické Oldies Party a pokud jste trochu divočejší, mohli jste se s pivem v kelímku a hvězdami nad hlavou vyřádit dvakrát za léto s rockovou kapelou Rezon.

Perníková srdce, kolotoče a všeobecný mumraj provází celodenní program. Sotva si stačíte vydechnout, je pro vás připraveno Klimkovické vzduchobraní, které naopak probíhá na půdě Sanatorií Klimkovice, a to 27. 9. 2014. Možná jste slyšeli o vinobraní nebo trnkobraní, ale jak je to se vzduchobraním v nejčistším místě Ostravska, to se musíte prostě přijet podívat!

Ke všem jmenovaným událostem nezapomeňte připočítat každodenní kulturní programy v Sanatoriích, turisticky atraktivní okolí města Klimkovic, a coby kamenem dohodil, Ostravsko ve své historicko-technické jedinečnosti, nanotechnologické dokonalosti a živé současnosti - „bo my zme kraj razovity“.

 

Turistické informační centrum Klimkovice
Lidická 1, 742 83 Klimkovice (přízemí zámku)
Tel: +420 730 514 850
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
GPS: 49°47‘12.12” N, 18°7‘47.64” E

 

TEXT: REDAKCE, FOTO: TIC KLIMKOVICE

Share