fz3-13769305690270, 0B

TVŮRCE PARKŮ, MARIAN PIASECKI, BYL DVACET SEDM LET SPECIALISTOU NA BEZPEČNOST SYSTÉMŮ JADERNÝCH REAKTORŮ V ZÁPADNÍ EVROPĚ. PO HAVÁRII V ČERNOBYLU SE VRÁTIL DO RODNÉHO KRAJE A ZAČAL STAVĚT MODELY NEJVÝZNAMNĚJŠÍCH DOLNOSLEZSKÝCH PAMÁTEK.

Číst dál: DO POLSKA ZA MINIATURAMI PAMÁTEK A MAJÁKŮ

PEVNOST KÖNIGSTEIN PREZENTUJE AŽ DO 5. LISTOPADU 2017 NOVOU VÝSTAVU O NA CELÉM SVĚTĚ NEJDELŠÍCH MĚSTSKÝCH HRADBÁCH, TJ. O HISTORICKÉM OPEVNĚNÍ VÝCHODOČÍNSKÉHO MĚSTA NANJING.

Číst dál: PEVNOST KÖNIGSTEIN – výstava o nejdelších městských hradbách na světě

PO SKONČENÍ VÁNOČNÍHO TRHU ŠTRÝCLMARKT SE NA DRÁŽĎANSKÉM NÁMĚSTÍ ALTMARKT OBJEVÍ DALŠÍ PŘÍLEŽITOST K POSEZENÍ U SVAŘENÉHO VÍNA I JINÝM ZIMNÍM RADOVÁNKÁM. OD 20. LEDNA DO 5. BŘEZNA 2017 TU VYROSTE BRUSLAŘSKÁ DRÁHA, BOBOVÁ SKLUZAVKA, LEDNÍ DRÁHA NA METANOU, NĚKOLIK DŘEVĚNÝCH SRUBŮ A VĚTRNÝ MLÝN S RESTAURACÍ, ZE KTERÉHO BUDE DOKONCE SNĚŽIT. VEDLE SPORTOVNÍHO VYŽITÍ SE TU LZE DOBŘE NAJÍST U RŮZNÝCH STÁNKŮ S OBČERSTVENÍM ČI VE VYHŘÁTÝCH SRUBECH. DO ZÁBAVNÍHO AREÁLU NA ALTMARKTU JE VSTUP ZDARMA.

Číst dál: BRUSLENÍ V DRÁŽĎANECH: Zimní radovánky na náměstí 20. 1.–5. 3. 2017

DNE 16.12.2016 SE UPROSTŘED DRÁŽĎAN OTEVÍRÁ NOVÝ KULTURNÍ AREÁL „KRAFTWERK MITTE DRESDEN“. BÝVALÁ ELEKTRÁRNA „KRAFTWERK MITTE“ JE IMPOZANTNÍ PRŮMYSLOVÁ PAMÁTKA Z 19. STOLETÍ. NYNÍ SE SEM STĚHUJE SASKÁ STÁTNÍ OPERA „STAATSOPERETTE DRESDEN“ A MLÁDEŽNICKÉ DIVADLO. 

Číst dál: HISTORICKÁ ELEKTRÁRNA NOVÝM KULTURNÍM CENTREM A SÍDLEM STÁTNÍ OPERETY od 16. 12. 2016

KOMBINACE PLAVBY LODÍ A CYKLOTOULEK PO VNITROZEMÍ MALEBNÝCH DALMATSKÝCH OSTROVŮ JE TÍM NEJLEPŠÍM ŘEŠENÍM PRO VAŠI PŘÍŠTÍ DOVOLENOU.

Číst dál: ZAŽIJTE CHORVATSKO TROCHU JINAK!