fz3-13769305690270, 0B

V LIBERECKÉM KRAJI PROBÍHÁ FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ NA TÉMA „NAJDI A VYFOŤ CO NEJVÍCE ROZCESTNÍKŮ NAPŘÍČ LIBERECKÝM KRAJEM“. POSÍLAT SVÉ SNÍMKY MŮŽETE AŽ DO 30. 9. 2014.

Jaké jsou výhry? Hlavní výhrou je turistická navigace Garmin, turistický batoh Deuter a turistické Nordic Walking hůlky. Stačí pouze vyfotit co největší počet turistických rozcestníků na pěších trasách v Libereckém kraji a nahrát je na stránky www.liberecky-kraj.cz.

Liberecký kraj vám nabízí především množství stezek, aktivní turistiku, celoroční sportovní vyžití a relaxaci.

Jedním z velmi často navštěvovaných regionů Libereckého kraje jsou Jizerské hory, které nejsou jen obyčejným pohořím. Svými rozlehlými lesy, seversky drsnou a přitom malebnou přírodou, i krajinou rozmanitostí, si dokáží podmanit své návštěvníky, z nichž mnozí se trvale vracejí.

Pro svoji přírodní jedinečnost byly v 70. letech minulého století prohlášeny za chráněnou krajinnou oblast. Dnes jsou Jizerské hory protkány hustou sítí značených turistických cest a na své si zde přijde opravdu každý.

Doporučujeme cyklistům vyzkoušet jizerské trasy v babím létě, které jsou přehledně vyznačené. Vyznačené trasy tu však najdou i vozíčkáři. Pěší turisté, kteří vyhledávají nerušený klid, se mohou vydat do méně navštěvovaných míst, jako je oáza klidu a jizerské ticho.

V září jsou Jizerské hory oblíbeným cílem cyklistů. Na hlavních trasách mezi Bedřichovem a Jizerkou jich za hezkých dnů potkáte mnoho. Příznivci pěší turistiky najdou v Jizerkách spoustu lákavých míst, jako třeba skalní vyhlídky, horské rokle s vodopády, rašeliniště s temnými jezírky, či výjimečně zachovalé bučiny na severních svazích.

 

Vybrat si můžete z některých pěších turistických pochodů:

20. 9. Údolím dvou řek
turistický pochod, KČT Semily a Tanvald

27. 9. Václavské pochody
39. ročník turistického pochodu
Start: Frýdlant, náměstí 7.00–9.00 h
Trasa: pěší 8, 15, 28, 40 km, cyklo 34, 44, 53 km
Cíl: rozhledna Frýdlant 17.00 h, KT Frýdlant
Tel.: 607 604 854

 

TEXT: –RED– FOTO: LIBERECKÝ KRAJ

Share