Z BESKYD AŽ DO OSTRAVY. BESKYDY JSOU RÁJEM IN-LINE, PĚŠÍCH TURISTŮ I CYKLOTURISTŮ. MALEBNÁ PŘÍRODA, STRÁNĚ, HORY A LESY JSOU CHARAKTERISTICKÝMI RYSY TURISTICKÉ OBLASTI „BESKYDY“. NABÍZÍME VÁM PŘEHLED ZAJÍMAVÝCH IN-LINE A CYKLO TRAS A ZAJÍMAVÝCH MÍST REGIONU.

1. Kolem přehrady Olešné

Délka: 4,4 km
Obtížnost: střední

Přehrada Olešná byla vybudována v letech 1960-1964 na stejnojmenném potoce na okraji Frýdku-Místku. Dnes slouží hlavně rekreantům ke koupání, jde však rovněž o vyhledávaný cíl milovníků in-line bruslení. Kolem přehrady byl totiž vybudován 4,4 kilometry dlouhý okruh, na kterém se jel v letošním roce již třetí ročník extrémního in-line maratonu „24 hodin kolem Olešné“. Vítězná dvojice ze Slovenska Pavol Šimášek a Anton Králik objela přehradu celkem 145krát a borci tedy najeli těžko uvěřitelných 652,5 kilometrů. Tento okruh však nabízí svezení po výborném asfaltu a výhledy na panorama kraje Leoše Janáčka nejen závodním bruslařům. Koho by ale v parném létě bruslení rychle omrzelo, může se kromě přehrady zchladit rovněž v aquaparku, který stojí hned vedle stezky. Návštěvníci jej pak mohou využít za každého počasí, jelikož kromě letní části má aquapark i část krytou.

2. Z Frýdku-Místku přes Paskov až do centra Ostravy

Délka: 18,8 km
Obtížnost: lehká

Tato trasa nabízí netradiční možnost, jak poznat průmyslové Ostravsko. Kdo by však čekal cestu podél továrních hal a výhled na komíny, ten by se mýlil. Tento region nabízí totiž mnohem víc. Stezka vede docela velkou část lesem kolem řeky Ostravice a má většinou výborný povrch. V okolí Paskova nám ovšem haldy hlušiny z uhelného dolu připomenou, co bylo v minulém století hlavním zdrojem obživy lidí z tohoto kraje. Ještě než dorazíme do Ostravy, mineme trochu netradiční půjčovnu kol s názvem „Coolárna“, která stojí přímo u stezky ve Vratimově. Návštěvníci, kteří dávají přednost bicyklu, si tady mohou půjčit např. koloběžky, tandemová kola, nebo repasovaná kola ze třicátých let. Pokud už jste se ale rozhodli pro brusle, vyplatí se tady alespoň krátká zastávka. Pojedeme-li potom dále, ocitneme se už zanedlouho na okraji Ostravy a stezka nás spolehlivě zavede až téměř do centra města.

WWW.MSREGION.CZ

 

TEXT: REDAKCE, FOTO: MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

Share