Závody dračích lodí zahájí sezonu na Lipně

0
156

O víkendu oficiálně začíná letošní letní sezóna u lipenského jezera. V lipenském kempu Modřín se můžeme vedle závodů dračích lodí, těšit na den plný soutěží, adrenalinu, her, sportu, ale i divadla a hudby, které jsou připravené pro příchozí rodiny s dětmi. Hlavní hvězdou programu bude lišák Fox, maskot lipenského sportovního areálu. Veškerý program, bude přístupný zdarma.

Dnem plným sportu, soutěží a adrenalinových her začne tento rok sezóna v Lipně nad Vltavou. Slavnostní začátek je naplánovaný na sobotu 19.května. Hlavní program se odehraje v lipenském kempu Modřín a bude trvat celý den.

Hlavním bodem programu budou závody dračích lodí. Momentálně je přihlášeno 40 týmů, společnost Lipensko, která závod spoluorganizuje očekává možná ještě o něco víc. Zájemci se mohou hlásit na webových stránkách www.lipno.info

Na sobotu zde bude pro děti připravená i malá dračí loď s kormidelníkem, která zájemce odveze na Králičí ostrov, kde od začátku května vegetují králíci a morčata. Přes zimu byli v králíkárnách obyvatel Lipna nad Vltavou. Do letního sídla je přivezl lipenský podnikatel Václav Chalupa, který je známý ziskem stříbrné olympijské medaile z Barcelony. Chalupa bude mít během oslav zahájení sezóny v provozu svou veslařskou školu a zájemce naučí veslovat přímo na vodě.

Klíčovou součástí dne bude vystoupení novocirkusové skupiny z Českých Budějovic, která má název BudeCirkus. Loutková představení zde zahraje Viďadlo, loutkové divadlo z Českých Budějovic.

Pro děti bude k dispozici visutá lanovka. Bude zde také skákací hrad a jiné nafukovací atrakce, své čtyřnohé svěřence předvedou i policejní kynologové. Na programu je také bubenická Djem – Bo – Djem show.  Děti i rodiče se mohou těšit nejen na koncert, ale v rámci workshopu si také vyzkouší bonga, konga, djembe a další rytmické nástroje. Večer čeká na účastníky koncert skupiny ONI a Naked Professors, což je českobudějovická skupina, která hraje irské lidovky a britský folk/rock.

Nabídka zábavných programů pro rodiny s dětmi je v lipenském areálu rozšířená po celé léto. Během května a června jsou například připravené animační programy uprostřed zdejšího největšího turistického taháku, kterým je Království lesa. Novinkou bude beachvolejbalové hřiště. Výrazně rozšířená je i nabídka zábavných programů především pro děti.