BLOGERKA JULIE čl. 53 – Dům přírody Poodří , Bartošovice

  0
  1516

  Záchranná stanice Bartošovice na Novojičínsku, Dům přírody Poodří – interaktivní návštěvnické středisko

  Ráda bych Vás pozvala na pěkný víkendový výlet ke Studénce, a to do obce Bartošovice. Je zde nově zrekonstruovaný Dům přírody Poodří společně se záchrannou stanicí.

  Toto návštěvnické středisko je zaměřené na poznání přírody, významu a poslání Chraněnné krajinné oblasti Poodří. Středisko se skládá ze tří samostatných částí, a to z vnitřní přírodovědné interaktivní expozice, zahradní části s vodními a hracími prvky a z víceúčelového sálu. V expozici živých zvířat můžete za doprovodu průvodce zhlédnout zástupce naší fauny a získat další informace o činnosti a ochranářských aktivitách stanice.

  Prohlídka trvá zhruba hodinu, výklad paní průvodkyně byl hodně zajímavý a hodí se i pro školní výlety. Naše děti byly opravdu nadšené. Pro organizované skupiny po předchozím objednání je možnost návštěvy celoročně, jinak individuálně pro návštěvníky duben až říjen, sobota, neděle, svátky. V červenci a srpnu denně.

  Dům přírody se nachází přímo v areálu Záchranné stanice, která zde působí od roku 1992. Stará se o volně žijící zraněné či jinak handicapované živočichy. Stará se o léčbu, rehabilitaci, přípravu na vypuštění a vlastním návratem vyléčených exemplářů do přírody. Oblast působnosti zařízení je hlavně Moravskoslezský kraj, část Zlínského kraje a Olomouckého kraje. Ročně přijímají okolo 1500 zvířat a z toho zhruba polovinu vrací do volné přírody.

  Dalšími službami stanice je i ekologická výchova a osvěta.

  Letos je stanice jedním z míst, kde můžete získat samolepku do hrací kartičky + maňáska v rámci akce Pohádkové Poodří. Po nasbírání určitého počtu samolepek z různých akcí je možné vyhrát věcné ceny.

  Toto pěkné místo, kde se pomáhá, nás velmi oslovilo, a proto dáváme jako pěkný tip na výlet.