Ohřecká Osmička přilákala přes 600 běžců a chodců

0
843

Tři a padesát kilometrů letos našlapali a naběhali účastníci Ohřecké Osmičky. Turistickosportovní seriál Destinační agentury Dolní Poohří už zná vítěze. Druhý ročník akce přilákal řadu nových sportovců a turistů a na start se postavilo přes 600 dospělých i dětí. Účastnický rekord drží etapa na zámku Stekník na Žatecku.

Poslední etapa osmidílného seriálu, který začal v květnu v Klášterci nad Ohří, se konala v polovině září na vrchu Úhošť u Kadaně.
Až do konce září měli možnost běžci i chodci absolvovat etapy individuálně a hlásit své časy a našlapané kilometry. K tomu letos výrazně napomohla nová mobilní aplikace Ohřecká Osmička, kde zájemci najdou všechny trasy z obou ročníků i s popisem zajímavostí na trase.
Při osmi etapách čekalo návštěvníky celkem 52,7 kilometru, dětské trasy byly kratší. V nejkratším čase – 3 hodiny a 19 minut – absolvoval letošní seriál Pavel Štajnc v kategorii Muži I, který si odnáší titul Běžec Poohří. V druhé mužské kategorii se vítězem stal Michal Šupol. V ženských kategoriích zvítězila Petra Kadeřábková a Bertha Condori Ramos de Maják. V juniorské kategorii byl nejrychlejší s časem pod čtyři hodiny Tomáš Čech a mezi
dětmi do 12 let o minutu před Ivou Blažkovou zvítězil Michal Šupol.
Slavnostní vyhlášení vítězů se bude konat 6. listopadu v Kadani u příležitosti zakončení turistické sezóny a oslav desetiletí existence Destinační agentury Dolní Poohří.
Osmidílný turisticko-sportovní seriál vstoupil letos do druhého ročníku. Hned první etapou v Klášterci nad Ohří překonal loňský rekord a získává stále větší oblibu. Cílem seriálu je absolvovat všechny etapy a tím posbírat všech osm ústřižků slepé mapy Dolního Poohří. Odměnou za každou etapu byla letos absolventům také dřevěná pamětní mince s vlastním měšcem do sbírky.