Do štoly plazením!

0
782

Výztuhy, výdřevy, šachetní zdviže, potrubí s uranovou rudou i zateklá půdní voda a krápníky…toto vše nabízí nová atrakce návštěvníkům malebného údolí Lázní Jáchymov. Prohlídková štola na počátku července otevřela své brány turistům i lázeňským hostům. Vstup je kvůli měnící se výšce možný jen s ochrannou přilbou a ti nejmenší nebo nejodvážnější si mohou v jednom úseku dopřát  i  plazení,  tedy  polohu  v jaké  v 16.  století  dobývali  ve  tmě  s kahanem horníci stříbro.

Štola ústí do důlní auly, odkud návštěvníky prostřednictvím filmového plátna virtuálně  přeneseme  do skutečného podzemí dolu Svornosti.  Autenticky neopakovatelným výkladem s prohlídkou všech zákoutí zaujme návštěvníky vedoucí dolu pan Pihera. Návštěvník se dozví spoustu zajímavých informací z historie i provozu dolu, včetně tajemství vzniku a získávání léčivé radonové vody.

Prohlídková štola je součástí nového Návštěvnického informačního centra v suterénu lázeňského hotelu Astoria, které pomáhá ubytovaným organizovat volný čas nabídkou výletů, tipů na zážitky nebo programovým servisem, a všem návštěvníkům regionu poskytuje informace o destinaci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here