HISTORICKÁ VÝSTAVA ZOO PRO HLAVNÍ MĚSTO

0
662
Výstava o historii Zoo Praha

Zoo Praha představuje výstavu s názvem Zoo pro hlavní město, která mapuje období předcházející otevření pražské zoologické zahrady v září 1931 i následující roky až do konce 2. světové války. Výstava o historii Zoo Praha vychází z nové stejnojmenné knihy Hany Heráňové.

Jedinečnou publikaci, ze které výstava vychází, vydává Zoo Praha právě k 90. výročí svého založení. Kniha je výsledkem mnoha let sbírání materiálu, od dobových dokumentů a fotografií přes novinové výstřižky po autentické vzpomínky, o čemž svědčí i rozsáhlá bibliografie. Díky tomu se čtenář dovídá v uceleném sledu historii takřka půl století snah o zřízení zoo v Praze a zápasů s nimi spojených, o nelehkých letech, která následovala, i o četných osobnostech, které se o vznik zoo a její další existenci zasloužily – v čele s profesorem Jiřím Jandou. Bohatý obrazový doprovod i doplňující poznámky dokreslují obraz budování zoo a zavedou vás do doby, v níž se jednotlivé události odehrávaly. Knihu je možné již nyní zakoupit na e-shopu nebo v prodejnách suvenýrů.
Výstava je součástí oslav 90. výročí vzniku Zoo Praha, které budou probíhat v úterý 28. září.
Foto 1: Výstava Zoo pro hlavní město i stejnojmenná kniha přibližují jednotlivé historické etapy související se vznikem Zoo Praha, včetně období, které mu bezprostředně předcházelo. Autor: Zoo Praha
Výstava o historii Zoo Praha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here