ADVENTNÍ ČAS V JINDŘICHOVĚ HRADCI

0
1320

Festival betlémů Jindřichohradecké JINoHRÁtky zahájí v pátek 29. listopadu advent ve městě a bude trvat do neděle 1. prosince. Festival zahájí „Spouštění kozy z věže“ (30.11.) a prostor minoritského kláštera bude zaplněn řezbáři, kteří budou vystavovat svá díla a před očima přihlížejících vyřezávat další dřevěné figurky. Až do Tří králů ozdobí park u Masarykova náměstí třímetrový světelný objekt představující Betlémskou hvězdu.

Tradiční Slavnostní rozsvícení vánočního stromu, které doplní koncertní vystoupení zpěvačky Radky Fišarové se uskuteční první adventní „železnou“ neděli na náměstí Míru.

O druhém adventním víkendu, 7. a 8. prosince zveme k návštěvě tradičních Adventních dnů na zámku a vánočních trhů ve městě, které jsou široko daleko vzhledem k malebnosti a kráse místního zámku, velmi oblíbené. V rámci adventních dnů mohou návštěvníci zavítat také do Domu gobelínů, kde si budou moci prohlédnout ukázky řemesel, a připravena bude také dílna pro děti i dospělé či prohlédnout si expozice Výstavního domu Stará radnice.

Po celý advent rozezní spoustu prostor, kaplí a kostelů vánoční a adventní koncerty, které vás naladí na vlnu nejkrásnějšího období roku.

1. ledna 2020 přivítá Jindřichův Hradec nový rok při slavnostním ohňostroji v 17.00 hodin na náměstí Míru.

Podrobnější informace o adventních akcích na:
Infocentrum Jindřichův Hradec
www.infocentrum.jh.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here