Na Lipně roste počet cyklistů i elektrokol.

0
1229

V Lipně nad Vltavou přibylo během této letní sezóny cyklistů, kteří sem jezdí. Podle statistik ze zdejších cyklopůjčoven narostl počet lidí, kteří si zde vypůjčili kola až o 13 procent. V lipenské cyklopůjčovně je okolo stopadesáti kol.

Kolům a cyklistům bude v Lipně nad Vltavou patřit tento sváteční pátek 28. září. Bude se zde konat tradiční akce Lipenský KOLO-toč. Svátek milovníků cyklistiky a in-line bruslení se tu uskuteční již po sedmé.

Akce je ideální pro všechny, kteří mají rádi jízdu na kole či in-line bruslích – malé i velké, rodiny s dětmi, aktivní i rekreační sportovce.

Akce začne v 10 hodin v Lipně nad Vltavou v přístavu Marina Lipno u budovy Kapitanátu. V té se nachází i půjčovna kol a bruslí, takže mohou přijet i ti, kteří nemají potřebné sportovní vybavení či ho jen nechtějí vozit s sebou. Půjčovné bude tento den 100 korun. Výhodou akce je to, že se jí účastní i profesionální cykloprůvodci, kteří zde budou amatérům k dispozici. Naplánovaná je jezerní cyklo-inline trasa směrem na Frymburk, následně přívozem na Frýdavu a odtud přes Přední Výtoň zpět do Lipna nad Vltavou.

Registrace budou probíhat na Kapitanátu v Marině Lipno a přihlášení obdrží účastnickou kartu, se kterou dostanou jízdenky na Jezerní a Promenádní lanovku zdarma, nebo zvýhodněnou cenu na zapůjčení kola, popřípadě kolečkových bruslí. Pro registrované bude zdarma i přívoz mezi Frymburkem a Frýdavou.

Speciální nabídka pro účastníky akce:

  • zdarma možnost vyzkoušení si Floutrejlu s instruktorem (10, 12.30 a 15 hodin – sraz u půjčovny INTERSPORT Rent Kapitanát)
  • zdarma 1 x lanovka do Floutrejlu, další jízda s 50% slevou
  • 50% sleva na jakýkoliv bikepass
  • zdarma přívoz Frymburk – Frýdava
  • půjčovna INTERSPORT Rent – půjčovné: kolo 100 Kč/den, in-line brusle 100 Kč/3 hodiny
  • Lanový park Lipno – k zakoupenému vstupu do Lanového parku (vyjma dětského okruhu) Fly jízda na kladce zdarma
  • Aquaworld Lipno – zdarma vstup pro děti do 15 let při doprovodu dospělé platící osoby
  • 10 % sleva v Paluba baru.www.lipno.info

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here