VÝHODY UBYTOVÁNÍ NA BAUERNOHOFU, NEBOLI ZEMĚDĚLSKÉM STATKU – RODINA UNGER

0
1889

Na poslední zářijový prodloužený víkend jsme se vypravili s přáteli k našim rakouským sousedům vyzkoušet ubytování na statku.

Chtěli jsme totiž zažít burčákovou sezónu i někde jinde než na Moravě, kam klasicky jezdíme, a je dobré mít srovnání, jak probíhá podzimní vinobraní jinde. Koneckonců jsme si to také přes Moravu hasili dál na Vídeň až téměř ke Grazu, kam jsme si také udělali na cestě zpět malou odbočku.

Statek se rozkládá vmalé vesničce Grabendorf, asi 20 km vzdálené od druhého největšího města Rakouska Grazu. Vesnice sama je jen malá, není tam ani hrad, či jiná pamětihodnost, ale s dobrou polohou k dalším zajímavostem. Rodina Unger, která statek a ubytování v něm provozuje, nás přivítala mnoha pozdravy, jak se jednotliví členové rodiny trousili kolem nás. Pracuje zde babička v kuchyni – mimochodem výborná kuchařka, děti krmí zvířátka, kterých je tady k vidění opravdu mnoho. Mužské osazenstvo jezdí s traktorem a vykonává „mužskou“ práci. Pro městské děti je to ráj, mohou celý den obdivovat i hladit poníky, osly, pozorovat pštrosí rodinku, vybírat vajíčka od slepic, pozorovat lamy, bažanty, ptáky a další zvířátka.

Vzhledem k tomu, že naše děti už jsou poněkud odrostlejší, zvířátka jsme si vyfotili i pohladili, ale přijeli jsme za vínem i krásnou přírodou, a tak jsme po dobré sedlácké snídani každý den vyrazili na pomezí Rakouska a Slovinska, vychutnat atmosféru pečených kaštanů a burčáku, specialit zdýní ataké samozřejmě zajímavé odrůdy vína zjednotlivých vinařství. Po celém tomto území vedou značené stezky, takže chodit tudy můžete celý den, ochutnávat a kochat se výhledy na nádherné vinice, tak jako jsme to udělali my. Hranice mezi Rakouskem a Slovinskem se tady klikatí a tak během 3 km se přemístíte do sousední země třeba hned třikrát. Ale změna je jen hraniční čára, po obou stranách vidíte vinice, domy se spoustou květin, kde vás vinařství zvou na ochutnávku vína, pečené kaštany, kávu a zákusek a další podzimní speciality.

Bylo nám líto, že víkend končí, ale ubytování na statku se nám líbilo, bylo i cenově velmi příznivé. Na osobu kolem 700,- korun se snídaní, a pro rodiny s dětmi má statek speciální výhodné nabídky. Pokud se sem vypravíte, nebudete litovat. Vnejbližším okolí najdete několik hradů a zámků, výrobnu čokolády, zoo, navštívit můžete město historické Graz s památkami UNESCO. Doporučujeme pro příští rok jako tip pro rodinu i skupinky přátel.

 

Familie Unger
Grabersdorf 59, A- 8342 Grabersdorf
Tel.: +43 315 23 91
E-mail: unger.uab@aon.at
www.uab-unger.at

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here