ZÁBAVNÍ PARK PLOHN U CHEMNITZ: NOVÁ HORSKÁ DRÁHA VÁS PŘIVEDE DO STAVU BEZTÍŽE

0
5019

Zábavní park Plohn je zážitkový areál pro rodiny s dětmi i pro příznivce adrenalinu. Právě pro ně tu na jaře 2019 přibude nová adrenalinová horská dráha »Dynamite« typu Big Dipper Coaster.

Zábavní park Plohn najdete nedaleko české hranice ve směru na Chemnitz. Sezóna tu začíná 18. dubna 2019. Stejně jako u všech dalších 80 atrakcí je jízda na nové horské dráze v ceně vstupenky do parku.

Novou atrakcí reaguje zábavní park na rostoucí počet návštěvníků. Rychlostí až 100 km/h a výškou nad 40 m slibuje »Dynamite« jedinečný adrenalinový zážitek. V rychlém sledu se tu střídají loopingy, vývrtky i další vzrušující momenty. V závratné rychlosti se dá zažít dokonce i krátký stav beztíže. Vnější sedačky jsou umístěné mimo úroveň kolejí, a cestující visí jakoby přímo ve vzduchu.

Kromě nové »Dynamite« se návštěvníci mohou těšit na pět dalších horských drah. Dosavadním hitem parku je dřevěná horská dráha »El Toro«. Svezou se na ní děti již od 6 let. Mladší mohou vyzkoušet vodní dráhu »Plohseidon«, ta je vhodná pro děti od 4 let. Stejně tak, jako rodinná horská dráha »Drachenwirbel«, která projíždí fantazijním prostředím ve stylu asijských draků a jako další dráha »Wildwasserbahn«, která projíždí divokou vodou. A ti nejmenší se mohou svézt na dětské housenkové dráze zvané »Raupe« bez věkového omezení.

Zábavní park Plohn, založený v roce 1996, nabízí na 80 atrakcí a během let získal značnou popularitu. V průběhu roku jej navštíví na 250 000 návštěvníků, mezi nimiž nechybí ani hosté z České republiky. Typické jsou pro něj zážitkové světy podněcující fantazii hostů. Návštěvníci se mohou ve zdejší vesničce Plohnidorf kochat na pohádkově kouzelném náměstí s pěknými detailně propracovanými hrázděnými domky. Ve westernovém městečku na návštěvníky čeká kovbojská atmosféra v saloonech či dolech na stříbro. Zájemci o prehistorii se mohou na voru vydat do světa dinosaurů. Rodinný koncept parku je všudypřítomný. Zábavu zde naleznou jak předškolní děti, tak i jejich prarodiče.


FOTO: Divoká jízda na raftu ve vesničce Gallier © Freizeitpark Plohn

Součástí areálu jsou i prastaré stromy, svěží louky i stezky vedoucí do volné přírody. Jsou zde i klidové zóny, kde si děti mohou hladit ochočené kozy či pozorovat krotkou jelení zvěř. Park je tak vhodným prostředím, kde můžete strávit nejen celý den, ale i víkend nebo dovolenou. Zábavní park má k dispozici řadu netradičních ubytovacích možností. Například Heuhotel, kde se spí na seně nebo ubytování v pohádkových pokojích.

OTEVŘENO: 18. 4.–5. 7. 2019 10–17 h | 6. 7.–1. 9. 2019 10–18 h
letní sobotní noci 10–22 h, 2. 9.–3. 11. 2019 10–17 h.

ADRESA:
Rodewischer Str. 21 | 08485 Lengenfeld
PŘÍJEZD AUTEM:
po dálnici A72 sjezd č. 10 (Zwickau-West): směr
Lengenfeld/Rodewisch), zábavní park má přes 2.500
bezplatných parkovacích míst pro auta a autobusy
VSTUPNÉ NA CELÝ DEN:
dospělí 29,50 €, zlevnené 26 €

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here