DO LEDNICE NEJEN V LÉTĚ A NEJEN ZA PAMÁTKAMI

0
1443

Lednice není nadarmo nazývána ,,Perlou Jižní Moravy”. Nechejte se okouzlit romantickými zákoutími jednoho z nejnavštěvovanějších míst zapsaných na seznam UNESCO.

Na vyznavače historie a kultury čeká v Lednici celá řada skvostů, jako je Státní zámek, Zámecká jízdárna ,,zámek ořů” s expozicemi Obnova jízdáren a Krajinou zahrad, romantický skleník a vyhlídka Minaret.

Expozice v zámeckých jízdárnách jsou pro návštěvníky otevřeny celoročně. Zámek a skleník otevírají své brány návštěvníkům od února o víkendech a Minaret své první návštěvníky vítá v dubnu. Romantiku zámeckých zahrad v zimě dotvářejí plavby lodí zamrzlou zámeckou krajinou. S hrníčkem horkého svařáku doplujete k vyhlídce Minaret nebo od Minaretu zpět k zámku.

Lednice není jen místo plné památek a historie. Je to i místo, kde můžete relaxovat a odpočívat. V roce 2007 zde totiž byly otevřeny lázně a Lednice je nyní oficiálně lázeňským městečkem.

Léto v Lednici patří hlavně kultuře, kdy se na amfiteátru lázeňské kolonády promítají české filmy v letním kině, probíhá zde festival ochotnických divadel a spousta dalších hudebních a kulturních akcí.

Dovolte nám, vás na některé z akcí pozvat.

4. 5. od 12:00 – lázeňská kolonáda Lednice
Májová slavnost

20. 7. – lázeňská kolonáda Lednice
Bubenická show
srpen–září – lázeňská kolonáda Lednice
Festival ochotnických divadel
červenec–srpen – lázeňská kolonáda Lednice
Lednice nás baví

Více info o programech:
www.lednicelazne.cz, www.lednice.cz

www.unesco-czech.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here