VALTICE ŽIJE AKCEMI

0
1241

Město Valtice vám připravilo množství předprázdninových zajímavých akcí, stačí si jen vybrat a vyrazit.

KVĚTEN

16. 3.–1. 12. Výstava Zámek – sídlo pokroku – nejen lichtenštejnské valtice v čele technického pokroku– Státní zámek valtice

4. 5., 11. 5., 18. 5., 25. 5., 31. 5. – vždy od 20.00Valtické Podzemí – jarní večery s cimbálkou – tradiční víkendové večery a podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 m. vína lva, cimbálová muzika, speciality VP. Program na webu.

11. 5. od 11.00 do 18.00 hod. Slavnostní otevření Bylinkové zahrady – bylinková zahrada lu & tiree Chmelar, zámecký park, valtice. Komentované prohlídky zahrady, přednášky o bylinkách, ochutnávka bylinkových nápojů, živá hudba, prodej sazenic léčivých rostlin a suvenýrů. vstupné dobrovolné.

24. 5. Noc kostelů 2019 – farní kostel na nám. Svobody ve Valticích, klášterní kostel na ul. Petra bezruče

ČERVEN

1. 5.–31. 10. (dle otevírací doby muzea) Historie města, vinařství a lidových tradic – městské muzeum, nám. Svobody 4, valtice

15. 6. Motosraz Valtice – Memoriál Jána a Alojze Vychodila – areál CHÂTEAU VALTICE – vystoupení rockových kapel, vyjížďka krajinou v okolí Pálavy, příjemné posezení s občerstvením, prohlídky podzemí vinných sklepů.

22. 6. S vínem pěšky i na kole – start u Zámku valtice. Přijeďte si udělat cyklo či pěší výlet po krásách lednicko-valtického areálu a to vše s chutí skvělých moravských vín CHÂTEAU VALTICE. Prohlídka vinic pěšky i na kole, očima vinaře a ústy milovníka vína.

22. 6. od 17.00 Koncertní cyklus Henckeovy barokní varhany – 1. koncert 13. ročníku, varhanní recitál – v jednání zahraniční sólista – farní kostel Nanebevzetí Panny marie, nám. Svobody, valtice

29.–30. 6 Slavnosti na Reistně / Reistenkirtag – stanoviště „vyhlídka do tří zemí“ na Stezce bosou nohou mezi valticemi a Schrattenbergem (rakousko). Slavnost přeshraničního setkání občanů a krojovaných za doprovodu dechové hudby Svárovanka. bohatá nabídka stánků s občerstvením.

www.unesco-czech.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here