HORNICKÉ MUZEUM PŘÍBRAM

0
1888

Hornické muzeum Příbram je místo, kde jde poznání ruku v ruce se zážitkem, kde se pobaví a poučí děti i dospělí. Nabízí prohlídky rozsáhlého historického podzemí a expozic umístěných v bývalých správních a provozních objektech. Školy se kromě toho mohou objednat na vzdělávací programy vedené odbornými pracovníky či lektory.

S havířem do práce. Děti si v roli horníka projdou jeho trasu do práce a seznámí se tak s každodenností hornické činnosti na Příbramsku před 150 lety. Součástí programu je i jízda vláčkem po povrchu.

Montánní průzkum dolu Vojtěch. Zážitková prohlídka podzemí dolu Vojtěch. Děti se seznámí nejen s prací horníků pod povrchem, ale i se současnou podobou podzemí.

Procházka po Březových Horách. Historická procházka po Březových Horách přiblíží dětem nejen nejvýznamnější památky i méně známá zákoutí této unikátní lokality, ale také život jejích obyvatel před 150 – 200 lety.

Archeologem rychle a snadno. Během programu se děti dozví, v čem spočívá práce archeologa. Samy se stanou archeologem, který vykope a určí vlastní nálezy.

Nosil pračlověk košili? Archeologická textilní dílna. Program dětem přiblíží, jak si lidé v pravěku zhotovovali oblečení. Některé z těchto technik si budou moci samy vyzkoušet.

Hry a hračky. Seznámení se s historickými hračkami a hrami v prostředí hornického domku. Hračky si vyzkoušíme, pohrajeme si a zkusíme o nich co nejvíce zjistit.

Na programy je nutné se předem objednat u muzejního
pedagoga Pavly Trantinové:

Tel.: + 420 601 571 915,
E-mail: trantinova-p@muzeum-pribram.cz

Hornické muzeum Příbram
nám. Hynka Klicky 293
261 01 Príbram VI – Brezové Hory
Tel.: +420 318 626 307
E-mail: info@muzeum-pribram.cz
Facebook: HornickemuzeumPribram
www.muzeum-pribram.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here