Jindřichův Hradec bude i v nové turistické sezóně městem zážitků

0
1963

Město nad Vajgarem otevírá po zimní přestávce svou náruč návštěvníkům a stejně jako v předchozích letech jim nabídne nepřeberné množství kulturních a společenských počinů.

Na Staré radnici můžete v první polovině sezóny navštívit výstavu věnovanou železničním motivům německého Neckargemündu 50.–70. let minulého století. Neckargemünd je partnerským městem Jindřichova Hradce již přes dvacet let. Stejně tak si můžete ve výstavním domě prohlédnout stálé expozice JHMD Železnice hrou či Z dějin města a jeho samosprávy.

Dům gobelínů odstartuje letošní sezónu výstavou výtvarného uskupení TEN TO TWELVE s názvem Zašitá krása, která bude poctou zakladatelce gobelínových dílen v Jindřichově Hradci Marii Hoppe Teinitzerové. Chybět nebudou ani nové workshopy a kurzy.

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec potěší návštěvníky nejen klasickými prohlídkovými okruhy, ale například i koncerty a divadelním a operním představením. Pro velký úspěch se na jindřichohradecké dominantě budou také v letošním roce konat představení připomínající osudy jednoho z nejvýznamnějších majitelů zdejšího panství Viléma Slavaty.

Zámecký mlýn nabízí stálou expozici věnovanou historii rybníkářství, lesnictví a voroplavby na Jindřichohradecku. V přízemí budovy lze také zhlédnout původní systém Křižíkovy vodní elektrárny z roku 1887.

Největší lidový mechanický betlém na světě, řadu stálých a zajímavých expozic, ale i nových výstav a přednášek nabídne svým návštěvníkům Muzeum Jindřichohradecka. Těšit se mohou mimo jiné na výstavu s názvem Zábava, vášeň, hazard aneb Z historie karetní hry.

Novou expozicí nazvanou Fotokomora Karla Neuberta se v letošním roce pochlubí Muzeum fotografie a moderních obrazových médií. To si pro návštěvníky nachystalo také několik výstav a nepřeberné množství lákavých workshopů nebo fotografických vycházek s fotoporadnou.

Zájemcům o pohled na svět z výšky bude v sezóně přístupná také Rozhledna Rýdův kopec. Nachází se za obcí Děbolín, cca 6 km od Jindřichova Hradce.

Informační středisko města Jindřichův Hradec
Panská 136/I.
377 01 Jindřichův Hradec
Tel.: +420 384 363 546
E-mail: info@jh.cz
www.infocentrum.jh.cz

www.ceskainspirace.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here