S CIMRMANEM, IGRÁČKEM I LICHOŽROUTY V POLIČCE

0
1475

2019 a 2020 jsou roky, kdy si připomínáme dvě významná výročí poličského rodáka Bohuslava Martinů – 60 let od jeho úmrtí v tomto roce a 130 let od narození v roce příštím.

MARTINŮ – OBRÁZKY KRESLÍCÍ
1.–31. 8.
Jde o unikátní doklad jiné než kompoziční tvůrčí činnosti skladatele. Kresby vznikaly jako určitá forma relaxace autora, zachycoval nejčastěji sebe v různých situacích, vždy s nadhledem i dávkou sebeironie.

ŽIVOT NA VĚŽI
13.–14. 7., 10.–11. 8.
Kostýmové prohlídky rodné světničky světoznámého hudebního skladatele Bohuslava Martinů. Po vystoupání až do výšky 36 m, vám bude odměnou netradiční oživená prohlídka.

SVÍTÁNÍ NA VĚŽI SE SNÍDANÍ
13. 7. a 17. 8.
Z výšky 36m zažijete, jak se město pod vámi probouzí do svého každodenního spěchu. Tak neváhejte a nařiďte si budík a vzhůru do výšek. Těšit se můžete i na lahodnou snídani s čajem a kávou.

Polička zve na tyto výstavy:

27. 4.–1. 9.
LICHOŽROUTKA GALINA MIKLÍNOVÁ – tato ilustrátorka doprovodila svými kresbami například Kanafáska, Lichožrouty, české vydání Harryho Pottera a mnoho dalších knih. Víte, kdo je Vombat Jirka? A že tento tvor žije v jižní Austrálii? Hravou formou poznáte knihy, které ve svém ateliéru vytvořila tato sympatická autorka, na kterou se společně můžeme těšit na vernisáži. Ta se koná v sobotu 27. 4. 2019 v 14.00 hod. v prostorách radnice.

11. 5.–25. 8. FENOMÉN IGRÁČEK A RŮZNÁ POVOLÁNÍ DŘÍVE I NYNÍ výstava o minulosti i dnešku známé české figurky a o různých profesích představených skrze historické hračky. Současnou tvorbu budou zastupovat také nové herní řady, např. auta MultiGO. Chybět nebudou ani ostatní výrobky od českého výrobce společenských her a hraček firmy EFKO. Výstava vzniká ve spolupráci s firmou EFKO-karton s.r.o., Inspirací Zlín z. s. a soukromým Muzeum hraček z Rychnova nad Kněžnou.

14. 5.–27. 7. PŮLSTOLETÍ S CIMRMANEM – Járu Cimrmana zná svět už padesát let, a přestože se nedočkal vůbec žádného uznání, díky pečlivé práci cimrmanologů víme, že to byl největší český génius. K šíření Cimrmanova duchovního odkazu velmi rádo přispěje i poličské muzeum.

www.cbmpolicka.cz
www.ceskainspirace.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here