TŘI PERLY TŘEBONĚ

0
1192

Město Třeboň a jeho okolí je nejen rájem cyklistů, turistů, vodáků, rybářů, houbařů a všech milovníků čisté neporušené přírody. Spoustu jedinečných zážitků nabízí také v následujících expozicích.

Dům Štěpánka Netolického

Dům je mimořádným příkladem zachovalé renesanční architektury. Svůj název získal po slavném majiteli, rybníkáři a staviteli Zlaté stoky Štěpánku Netolickém. Dnes je zde zřízeno Centrum Třeboňského rybníkářského dědictví. V interaktivně vzdělávací expozici můžete odhalit tajemství stavby rybničních soustav a umu starých rožmberských rybníkářů. Kinosál nabízí krátký film o Zlaté stoce, další sály pak funkční modely, dotykové obrazovky a hry a hříčky pro malé i velké. Jedinečné galerijní prostory se využívají ke konání zajímavých výstav, přednášek, tvůrčích dílen a kulturních akcí.

Centrum Třeboňského rybníkářského
dědictví v domě Štepánka Netolického

Masarykovo náměstí 89/I, 379 01 Třeboň
Tel.: +420 380 130 004
E-mail: dum.stepanka.netolickeho@mesto-trebon.cz
www.dumstepankanetolickeho.cz

Dům přírody Třeboňska

Návštěvnické centrum chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Třeboňsko poskytuje informace o přírodě, naučných stezkách a turistických zajímavostech. Stálá expozice „Krajina a lidé“ seznamuje s dílem renesančních rybníkářů, s příběhem léčivé slatiny a třeboňského lázeňství a především s výjimečným přírodním bohatstvím Třeboňska. Ve videosále můžete zhlédnout filmy Rok v krajině mokřadů a Rybářův den a každá z místností expozice má také vlastní videokiosek. Expozice nabízí i zábavně-naučné aktivity pro návštěvníky všech věkových kategorií. Na děti se těší maskot a průvodce – dubový skřítek Milda Dubulík.

Dům přírody Třeboňska
Zámek 110, 379 01 Třeboň
Tel.: +420 384 724 912 / 601 330 960
E-mail: dum.prirody@mesto-trebon.cz
www.dumprirody.cz/dum-prirody-trebonska

Galerie buddhistického umění ve vodárenské věži

Autorská replika vodárenské věže významného českého architekta Jana Kotěry na pražské Zelené lišce byla v Třeboni postavena roku 1909. V současnosti se zde nachází Galerie buddhistického umění se stálou expozicí tradičního malířství Mongolska, Tibetu a Číny. Věž vysoká 32 metrů je jednou z dominant města a poskytuje také daleké výhledy do kraje. Volně přístupná je „Zahrada soucitu“ se sochou ženského bódhisattvy uzdravení a soucitu Kuan-jin a památníkem věnovaným obětem 2. světové války.

Galerie buddhistického umění
Na Kopečku, 379 01 Třeboň

Prohlídky zajišťuje:
Turistické informační centrum
Masarykovo náměstí 1, 379 01 Třeboň
Tel.: +420 384 721 169,
E-mail: info@itrebon.cz
www.itrebon.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here