POD STŘECHAMI CHEBSKÝCH DOMŮ

0
1848

Tak se jmenuje prohlídková trasa po půdách městských domů na chebském náměstí, která vám představí vzácné historické krovy v celé jejich kráse a monumentálnosti. Jedná se o technické památky vysoké historické hodnoty. Krovy, zkonstruované v různých staletích, jsou dokladem jedinečné řemeslné zručnosti a geometrické představivosti našich předků.

Krovy v Chebu jsou považovány za fenomén – tvoří nejvýznamnější soubor těchto jedinečných historických dřevěných konstrukcí datovaný od středověku do poloviny 20. století na území ČR, a co je zcela unikátní, je možnost krovy navštívit.

Za existenci památky s vysokou historickou hodnotou město vděčí nejen bohatství místních kupců, kteří od 14. století stavěli velké domy z kvalitního dřeva, jejichž přestavby již nebyly v dalších stoletích nutné, navíc stavěli s vynikajícími tesaři a střechy pokrývali pálenou krytinou, která zabránila šíření devastujících požárů.

Díky projektu Nadačního fondu Historický Cheb, který krovy chrání, prezentuje a zpřístupňuje veřejnosti, vám návštěvu krovů nabízíme jako unikátní turistický cíl vašeho výletu do Chebu.

Rezervovat si prohlídku můžete na webových stránkách nadačního fondu www.historickycheb.cz nebo na stránkách Turistického infocentra www.tic.cheb.cz

Kdy do Chebu na výlet?

Přijeďte kdykoliv, jste vítáni. Jarní Cheb vám nabídne bohaté kulturní i turistické možnosti, nebo se nechte pozvat na některou ze stěžejních akcí.

Turistické infocentrum Cheb
Tel.:+420 354 440 302
E-mail: infocentrum@cheb.cz
www.cheb.cz
www.historickycheb.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here