ZAŽIJTE JEDINEČNÉ PRÁZDNINY V SRDCI ČESKÉHO RÁJE

0
679

Město Turnov pro vás již pošesté připravilo sérii programů na celé léto. Na každý den v týdnu je připravena pestrá nabídka aktivního trávení volného času. Můžete navštívit zajímavá místa a prozkoumat Turnov a jeho okolí nevšedním způsobem. Zúčastníte se rozmanitých dílniček, koncertů, divadelních představení a dalších kulturních pořadů pro malé i velké.

Turnovské léto
PRO DĚTI Z NABÍDKY VYBÍRÁME:
Prohlídky hradu Valdštejn s loupeživým rytířem – každé prázdninové pondělí a středu. Prohlídka se zdejším loupeživým rytířem, s hledáním pokladu a zlomením kletby. Začátky v 11:00, 13:00 a 15:00. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.
Prohlídky Zákaznického centra Granát, d. u. v. – každé prázdninové pondělí a pátek. Prohlídka pro děti s loutkou krále Granáta. Otevřeno od 10–12:30 a od 13–17 hodin.
Den s mineralogem v Kamenářském domě – každé prázdninové úterý. Zážitkový program
s geologickou tematikou (nejen) pro děti. Od 9–17 hodin.

Prohlídky hradu Valdštejn s princeznou – každé prázdninové úterý a čtvrtek (kromě 3. 8.).
Dětská prohlídka s princeznou Kateřinou, která děti zavede za ztracenými poklady, ale i za postavami z pověstí Českého ráje. Začátky v 11:00, 13:00 a 15:00.

Lezecké čtvrtky v Muzeu Českého ráje – každý prázdninový čtvrtek.

Doprovodný program nejen pro děti k expozici Horolezectví – Z Českého ráje na vrcholy světa. Od 9–17 hodin.
Loutkáři dětem na Dlaskově statku – každou prázdninovou neděli. Loutkové pohádky pro malé i velké diváky v podání pozvaných souborů. Začátky představení v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin.

Hrad Valdštejn
Kryptex – dobrodružná zážitková hra plná tajných skrýší a šifer Letošní novinkou pro návštěvníky hradu Valdštejn je dobrodružná hra, která nese název „Kryptex“.
Hra skrývající v sobě mnoho zajímavých otázek, tajných šifer, záhadných skrýší a dobrodružného pátrání se odehrává ve středověkých a romantických kulisách hradu Albrecht z Valdštejna je dodnes záhadnou postavou naší historie, opředenou mnoha mýty
a spekulacemi. Jednou z nich může být i údajný vévodův poklad schovaný v prostorách hradu Valdštejna. Vydejte se na dobrodružnou cestu za tímto domnělým pokladem, vyřešte nelehké úkoly a vyluštěte tajemné šifry. Zahrajte si dobrodružnou hru Kryptex!
Účastníci hry si vyzkouší svůj postřeh, důvtip a logické myšlení. Zároveň se při ní pobaví celá rodina i přátelé. Odměnou jim bude exkluzivní turistická vizitka. Pojďte se dozvědět něco nového a prožít nevšední zážitek!
Hra startuje v červenci letošního roku. Určena je pro rodiny s dětmi staršími 7 let či skupinu maximálně 5 osob. Na její účast je nutná předchozí rezervace!

Dětské hry a klání – 3. 8. 2021, 9:00–17:00
Den plný dobových soutěží a her v celém areálu hradu. Podrobný program a pozvánky najdete na webových stránkách hradu.

http://www.infocentrum-turnov.cz

http://www.hrad-valdstejn.cz

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here