S dětmi na Bartolomějské návrší do Kolína

0
970
Ladislav Renner_Bartolomejske navrsi

Město Kolín připravilo pro návštěvníky i místní několik hravých novinek.
Zpestřit si tak můžete procházku po Bartolomějském návrší i putování celou oblastí Kolínska.

Bartolomějské návrší je poklad v srdci Kolína. Kromě samotného chrámu sv. Bartoloměje je přístupná i barokní kostnice, zvonice s vystaveným chrámovým pokladem, expozicí zvonů, zvonkohrou a vyhlídkou na centrum města. Zejména pro děti, ale bavit bude jistě i dospělé, je připravena expozice ve staré farní škole.
Moderní interaktivní výstava je věnovaná událostem z historie města a slavným osobnostem Kolína. Františka Kmocha zná téměř každý, víte ale, že z Kolína pocházel i slavný pierot a zakladatel moderní pantomimy Jean-Gaspard Deburau, miláček Paříže? Do této staré farní školy chodil jako její žák třeba i ďábelský rybníkář Jakub Krčín, pomocí videomappingu se přenesete k jihočeským rybníkům. A Josef Sudek vás naopak pozve do svého ateliéru. Neváhejte a přijměte pozvání.

Novinkou je pátrací hra v rozšířené realitě s názvem Maskaron, která vás provede  venkovním areálem a jeho zajímavostmi. Pomůžete získat strážci Bartolomějského návrší zpět jeho korunu?
Otevřeno je celoročně, vstup do venkovních expozic je zdarma.
http://www.bartolomejskenavrsi.cz

Dobrodružné putování Kutnohorskem a Kolínskem
Také Bartolomějské návrší je zapojeno do druhého zábavného putování po zajímavých místech regionu, které připravila Turistická oblast Kutnohorsko a Kolínsko.
Do neděle 31. října 2021 máte možnost se zúčastnit hry pro všechny věkové kategorie,
sbírat razítka, luštit tajemství našeho kraje a zároveň poznávat místa známá i neznámá. Odměnou pak je limitovaná edice turistických vizitek a další krásné dárky z KUKO.

Památky, příroda, pohoda a ještě mnohem víc na vás čeká v turistické oblasti královských měst. Budeme rádi, když se vám u nás bude líbit. Ano, chceme vás navnadit, nalákat a ujistit vás, že pokud k nám vyrazíte, tak si rádi výlet do KUKO zopakujete.
A určitě ne jednou!
Více informací a tipů na výlety najdete na:
http://www.kutnohorskokolinsko.cz

Ladislav Renner-Bartolomějské návrší

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here