Království lesa se rozšiřuje o mini zoo

0
1032

Rodinné lesní hřiště Království lesa Lipno představuje novinky pro letní sezónu. „Unikátní hřiště se rozrůstá o lesní mini zoo. Děti tak mohu z naprosté blízkosti pozorovat kočku divokou, veverky nebo dvojici puštíků,“ říká Olga Kneiflová a dodává, že samozřejmě kozičky s kozlíkem Kájou jsou stále na svém místě. Lesní mini zoo je součástí areálu Království lesa, který nabízí několik desítek atrakcí, tvořivé dílničky nebo další herní prvky. „Většina z nich vznikla na míru tomuto zákoutí šumavské přírody,“ láká k návštěvě Olga Kneiflová, tisková mluvčí lipenského areálu.    

 V České republice byla kočka divoká prakticky vyhubená a ve volné přírodě se až na ojedinělé případy (často se jednalo o přechod hranic) nevyskytovala. V letech 2011 – 2019 bylo díky fotopastím ze Šumavy, Beskyd nebo Doupovských hor doloženo, že se postupně do českých lesů vrací. Na českou stranu Šumavy se kočka divoká dostala pravděpodobně z Bavorska, kde byla před lety opět vysazena do přírody.

Puštík obecný je noční pták (sova), který se běžně vyskytuje na českém území. Je nenápadný s mohutnou kulatou hlavou. Zabarvení je velmi variabilní, tj. základní barva se pohybuje od šedé přes odstíny hnědé až po rezavou s tmavým žíháním. Samice jsou o něco větší.

„V Království lesa chceme nabídnout dětem nejen zábavu, ale také možnost něco se naučit. Část herních prvků je edukativních, děti se tak nenásilně vzdělávají během hry. Lesní mini zoo na tyto aktivity navazuje, resp. ukazujeme dětem zástupce šumavské přírody, kteří jsou pro tuto oblast typičtí.,“ vysvětluje Olga Kneiflová.

K dispozici jsou samozřejmě všechny lipenské gastro provozy. Vybírat lze z pestré nabídky hned několika restaurací, které nabízejí jak tradiční šumavské speciality, tak i jídla pro děti.

Den v Království lesa se dá pohodově zkombinovat s návštěvou Stezky korunami stromů Lipno. Ostatně obě atrakce jsou blízko u sebe. K dětskému lesnímu areálu se lze dostat buď lanovkou, stezkabusem nebo po vyznačené pěší cestě.

O Království lesa

Rodinné lesní hřiště Království lesa je určeno hlavně dětem. Desítky přírodních atrakcí a herních prvků čekají na vyzkoušení rovnováhy, otestování odvahy nebo prověření znalostí. Obří Královská trampolína, Vesnička pro malé skřítky, Veverčí překážková dráha nebo Hrad statečných rytířů je jen malý výčet atrakcí, které čekají, až je děti prozkoumají a pořádně vyzkouší. Nechybí ani Malá lesní zoo, kde mohou nakrmit malé kozičky nebo si prohlédnout vzácnou kočku divokou. Vše je na dohled od Stezky korunami stromů a lipenského jezera v šumavském lese.

http://www.kralovstvilesa.cz

http://www.lipno.info

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here