Na kole okolo Kolína

0
1437

Město Kolín zve k návštěvě celé řady cenných památek a zajímavostí, které by vám v létě neměly uniknout.

Za návštěvu pro dospělé i děti stojí zejména chrám sv. Bartoloměje, věž Práchovna nebo Jeruzalém na Labi, soubor unikátních židovských památek. Krásný výhled na město i Polabí poskytne rozhledna Vodárna. Po těchto a dalších nejvýznamnějších památkách města vás provede aplikace a hra v rozšířené realitě s názvem Tajemný Kolín. Po splnění úkolu čeká návštěvníky drobná odměna.

Kolín je také důležitou křižovatkou mezi Labskou stezkou a evropskou trasou EuroVelo 4, v okolí Kolína je krajina vhodná pro cykloturistiku, nabízí nenáročné trasy mírně zvlněným terénem po místních silničkách a cyklostezkách. Vydejte se pozdravit medvědy od Kolína do lesoparku Borky, kde najdete i novou naučnou stezku. Labské břehy lákají k procházkám, otestování bosé stezky nebo k projížďkám na kolečkových bruslích. Oblíbená cyklotrasa vede kolem Kolínské řepařské drážky, která pořádá od jara vyhlídkové jízdy vlaky taženými parní nebo dieselovou lokomotivou.

Úplnou novinkou pro letní sezónu a babí léto je hra, kterou připravila Turistická oblast Kutnohorsko a Kolínsko. Hra je určena pro všechny milovníky památek i pro rodiny s dětmi, které k nám přijedou strávit část letošních prázdnin. Dobrodružné putování po Kutnohorsku a Kolínsku vás zavede na řadu známých, ale i zatím méně probádaných míst regionu. Mapy a hrací plány jsou k dostání v infocentrech, hráči mohou až do konce října cestovat po oblasti Kutnohorska a Kolínska, sbírat razítka a luštit tajenku. V listopadu pak proběhne slosování o zajímavé ceny. Více informací najdete na webových stránkách a na sociálních sítích, kde můžete sledovat novinky a zajímavé tipy pro turisty.

Přijeďte se přesvědčit, že město Kolín má v létě co nabídnout.

Více na:
www.kutnohorskokolinsko.cz
tajemny.kolinzije.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here