KRÁLOVSKÁ DOVOLENÁ NA LIPNĚ

0
1349

Jeden den je na Lipno málo. Vydejte se do korun stromů nebo poznávejte s dětmi Království lesa. Vyzkoušet můžete i sjezd na koloběžkách, rodinnou cyklotrasu Floutrejl nebo lanový park. Tolik zážitků na jednom místě nabízí v Česku pouze Lipno.

Lipno je perfektní destinace pro letní rodinnou dovolenou. Na jednom místě se zde spojuje celá řada zážitků, které si užijí malí i velcí. Jedinečné výhledy ze Stezky korunami stromů, cyklistické výlety kolem největšího českého jezera i plavby na plachetnicích a člunech po jeho hladině nebo zábavu v Království lesa.

Království lesa
Je zasazeno do malebného šumavského lesa, který ukrývá spousty prolézaček, provazových lávek, domečků z akátového dřeva, obří nafukovací trampolíny i stádo živých koziček. Děti se zde přiučí o životě lesních zvířat nebo o vlastnostech dřeva díky interaktivním edukačním prvkům. Zatímco se vaše ratolesti budou doslova královsky bavit, vy si užijete relax ve stínu mezi vzrostlými smrky. V Království lesa je dostatek občerstvení, díky kterým zde vydržíte celý den. Děti budete mít stále na dohled.

Stezka korunami stromů
Nedaleko od Království lesa naleznete Stezku korunami stromů. Na její 40 m vysokou věž vás zavede pozvolně stoupající dřevěná bezbariérová lávka, která se proplétá mezi korunami stromů. Cestou vás čeká několik adrenalinových a edukačních zastávek. Z nejvyššího patra věže se otevírá široký pohled na okolní krajinu, jezero i rakouské Alpy. Cestou dolů se můžete svézt na jednom z nejdelších suchých tobogánů v Čechách.

Adrenalin při sjezdu
Jednou z variant, jak se od Stezky dostat zpátky k jezeru, je jízda na sjezdové koloběžce. Její trasa vede po bezpečných cestách a na 3,5 km dlouhé projížďce si užijete i nový lesní úsek plný terénních nerovností a zatáček. Ale nebojte, jízdu na koloběžce zvládnou i děti od 8 let, stejně jako další lipenskou atrakci. Tou je takzvaný Floutrejl, 5 km dlouhá rodinná terénní cyklotrasa.

Jihočeské moře
Lipenské jezero přímo vybízí k vodním radovánkám. Užijete si projížďky na šlapadlech, populárních paddleboardech, ale i na plachetnicích a elektročlunech, které nabízí místní půjčovna. Na plachetnici a člun navíc nepotřebujete žádné speciální oprávnění. Pro vyznavače cyklistiky je v půjčovně připravena celá řada biků, koloběžek nebo inline bruslí.

Kde se ubytovat
Destinace Lipno nabízí celou řadu ubytování. Hotely, apartmány, prázdninové domy i dobrodružství pod stanem nebo v karavanu v Campingu Modřín. Apartmány s výhledem přímo na jezero a jachetní přístav naleznete v rekrečním parku Landal Marina Lipno. Ať už jedete v páru, s rodinou, nebo s početnou skupinou přátel, určitě si vyberete. Marina Lipno totiž nabízí ubytování pro 2 až 10 osob, a to přímo v centru veškerého dění. V kempu jsou pro děti připraveny každodenní animační programy, při kterých je bude bavit oblíbený maskot lišák Fox. Pokud se počasí na Lipně nevydaří, zábavu si užijete v Aquaworldu Lipno nebo ve velkém kuličkovém hřišti Hopsárium.

Celou řadu výhod přináší karta hosta Lipno.card. Obdržíte jí jako bonus k ubytování u vybraných ubytovatelů nebo si jí můžete zakoupit v Infocentru Lipno za 149 Kč. Karta je platná vždy od listopadu do října a získáte s ní výhody a slevy nejen na Lipně, ale i u partnerů v okolí.

Využijte výhodné balíčky, které kombinují několik služeb. Například Královský rodinný balíček zahrnuje vstup do ojedinělého Království lesa Lipno, na unikátní Stezku korunami stromů Lipno a dopravu k těmto atrakcím – buď lanovou dráhou nebo Stezkabusem. To vše pro 2 dospělé a 1-4 děti.

Infocentrum Lipno
Tel.: +420 731 410 800
E-mail: infocentrum@lipno.info
www.lipno.info

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here