OSUDOVÉ OSMIČKY V KLÁŠTERCI NAD OHŘÍ

0
1296

V roce 2018 si připomínáme jeden ze zásadních okamžiků v našich dějinách, a to založení samostatného československého státu. Od jeho vzniku letos uplyne přesně 100 let (1918).

Čekají nás i další významné „osudové osmičky“, a to roky 1938, 1948 a 1968. Městská galerie Kryt, která sídlí pod kláštereckou radnicí, si při této významné příležitosti pro své návštěvníky připravila sérii čtyř výstav připomínající právě tyto zásadní mezníky našich dějin.

V srpnu zahájíme výstavu Františka Frolíka s názvem Portréty a podpisy československých legionářů. Bude probíhat zároveň s výstavou předmětů a dokumentů získaných od občanů Klášterce nad Ohří.

V září představíme výstavu Osudové osmičky. Výstava, která vzniká ve spolupráci s Gymnáziem a Střední odbornou školou v Klášterci nad Ohří, připomene roky 1938, 1948 a 1968.

V říjnu se návštěvníci dovědí něco o životě našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka na výstavě Prezident Tomáš G. Masaryk z výstavy zapůjčené z muzea TGM v Rakovníku.

Celou sérii zakončíme v listopadu výstavou s názvem Václav Havel, politika a svědomí, zapůjčenou Ústavem pro studium totalitních režimů. Galerie Kryt je součástí turistickém informačního centra na náměstí v historické části města Klášterce nad Ohří, nedaleko zámku, zámeckého parku, muzea hodin a lázeňského areálu. Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

Galerie Kryt a turistické informační centrum
nám. Dr. E. Beneše 85, 431 51 Klášterec nad Ohří
Tel.: +420 474 359 687
E-mail: icklasterec@muklasterec.cz
E-mail: galerie@muklasterec.cz
Facebook: Galerie Kryt, Město Klášterec nad Ohří
www.klasterec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here