KAM ZA VÍNEM A ZÁBAVOU V ROCE 2020?

0
1270

Začít můžeme hned v lednu, a pokračovat až do masopustu, vždyť zábavy obzvlášť v zimních měsících není nikdy dost. A vinaři vám připravili nejen košty a degustaci, ale i plesy a další pestrý doprovodný program.

10.–11. leden
Zaječí, Vinařství U Kapličky
www.vinarstviukaplicky.cz

Tříkrálový košt mladých vín proběhne o víkendu od 18 hodin ve Vinařství U Kapličky v Zaječí. Připravena budou mladá vína z kolekce Víno Dalibor, Fresh Wine i Selection.

Od 19 hodin do půlnoci doprovodí ochutnávku cimbálová muzika. Vstupné je 490 Kč a zahrnuje skleničku a neomezenou konzumaci vín. Místa na sezení rezervujte na recepci.

10. leden
Hrušky (okr. Břeclav)
www.hrusky.net

5. ročník vinařského plesu Hrušky proběhne v pátek 10. ledna v multifunkční hale základní školy v Hruškách. Na plese zahraje dechová hudba Túfaranka a připravený je také košt vín místních vinařů a bohatá tombola.

16.–19. leden
Brno
www.bvv.cz/regiontour

RegFoodFest, Festival krajových specialit, regionálních potravin a vína probíhá v týdnu od 17. do 20. ledna při veletrhu GO a Regiontour 2019 na Výstavišti v Brně. Jedná se o největší prezentaci cestovního ruchu s akcentem na regiony ve střední Evropě. V rámci Regiontour budou představeny nové propagační a informační materiály vinařské turistiky z edice Krajem vína pro rok 2020. Festival krajových specialit a regionálních potravin RegFoodFest oproti tomu nabídne ochutnávku vín ze Salonu vín ČR.

18.–20. leden
Zaječí
www.vinarstviukaplicky.cz

Francouzské speciality s archivními víny proběhnou o víkendu 18. – 20. ledna ve Vinařství U Kapličky v Zaječí. Tato akce nabídne nezapomenutelný gurmánský zážitek v podobě francouzských specialit snoubených s tuzemskými archivními víny. Pro bližší informace sledujte stránky společnosti.

18. leden
Hustopeče
www.kralvin.cz/kralovske-kosty-hustopece

Královský košt proběhne v sobotu 18. ledna od 16 hodin ve Wine Wellness Hotelu Amande v Hustopečích. Připravena je velká pultová degustace 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky 2019. Bez nadsázky lze říci, že na Královském koštu jsou k ochutnání aktuálně nejlepší vína České republiky. Hosté zde mohou bez omezení degustovat všechna vystavená vína dle vlastního výběru. V průběhu večera je připraven také zajímavý doprovodný program. Vstupné je od 450 Kč na osobu.

18. leden
Nový Šaldorf-Sedlešovice
www.saldorfske-sklepy.cz

Zimní otevřené sklepy a kopání písku spojené s ochutnávkou vín v otevřených vinných sklepech Nového Šaldorfa mohou zájemci navštívit v sobotu 18. ledna od 10 hodin. Místní vinaři pro své hosty připravili procházky sklepními uličkami s živou hudbou a ochutnávkami. Tradičně proběhne také celodenní recesistická dobrovolná soutěž družstev v kopání písku v chodbách vinného sklepa a program završí večerní taneční zábava s živou hudbou, občerstvením a vínem šaldorfských vinařů, která proběhne v Obecním sále.

1. únor
www.modrehory.cz

Společenský ples Modrých hor s ochutnávkou vín proběhne v sobotu 1. února od 19.30 hodin v místní sokolovně v Kobylí. Připravena je ochutnávka modrohorských vín, občerstvení a bohatá tombola. Slavnostní večer doprovodí k tanci a poslechu Salonní orchestr Brno.

8. únor
www.vinozcejkovic.cz/akce

Dvanáctý reprezentační ples vinařů a přátel vína proběhne v sobotu 8. února v kulturním domě v Čejkovicích. Návštěvníky čeká kulturně-společenský zážitek s bohatým plesovým programem. Příjemný večer s ochutnávkou mladých vín z místních vinic, vystoupením taneční skupiny Balance, fire-show v podání skupiny Novus Origo, bohatou tombolou a rozmanitým hudebním doprovodem k poslechu i k tanci začne uvítací skleničkou už v 19 hodin. Vstupné s místenkou je 400 Kč na osobu a zahrnuje skleničku sektu na uvítanou.

13.–16. únor
www.vinarstviukaplicky.cz

Valentýnské snoubení pokrmů s vínem proběhne o víkendu 13. až 16. února ve Vinařství u Kapličky v Zaječí. Po tři dny zde mohou hosté prožít nezapomenutelný romantický večer a vychutnávat vybrané speciality nádherně se snoubící s místními víny. Den otevřených dveří a prohlídka vinařství nejen pro zamilované bude probíhat, jak jinak, během valentýnského víkendu ve vinařství Anno vino v Lednici. Pro hosty jsou připravená romantická a růžová vína, koktejly, valentýnské soutěže a veršování i vinařské speciality a regionální produkty.

15. únor
www.valtickepodzemi.cz

Jazzový večer ve Valtickém Podzemí proběhne v sobotu 15. února v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů. Jedinečný večer spojený s tajemnou atmosférou vinných sklepů, jazzovou hudbou k tanci i poslechu a samozřejmě sklenkou vína Lednicko-valtického areálu a specialitami Valtického Podzemí začíná v 18 hodin.

15. únor
www.zahradkari.cz/zo/kudlovice

Tradiční Valentýnská výstava vín s ochutnávkou se uskuteční v sobotu 15. února od 13 hodin v kulturním domě v Kudlovicích. V 18 hodin doprovodí ochutnávky cimbálová muzika. Vína budou podávána z chladících boxů a zajištěno je také bohaté vinařské občerstvení.

23. únor
www.vystavavin.cz

60. ročník výstavy vín Velké Němčice se koná jako každým rokem v neděli „na ostatky“. Výstava začíná v 9.30 hodin v kulturním domě ve Velkých Němčicích. Bývají zde zastoupeny všechny běžně pěstované odrůdy i některé méně známé a také vína rosé či klaret. Již několik let zde mají svoji kategorii vína s vyšším obsahem zbytkového cukru společně jako tzv. sladká vína. Hosté se mohou kromě lahodných vín těšit také na tombolu a zábavu u cimbálové muziky.

28. únor
www.vinarskepotreby.cz

16. ročník Mistrovství ČR v řezu révy vinné, Memoriál Jana Hajdy, se koná v pátek 28. února od 8 hodin ve Šlechtitelské stanici vinařská ve Velkých Pavlovicích. V soutěži v řezu révy vinné se o speciální trofej Zlaté nůžky utkají nejlepší tuzemští řezači. Jejich úkolem je řez provést s důrazem na co nejvyšší kvalitu a čistotu, čas je zde pouze pomocným kritériem. V průběhu celého dne je pro přítomné vinaře i diváky připravený bohatý doprovodný program, jehož součástí budou letos kromě prezentace vinařských pomůcek a vybavení, také odborné přednášky.

29. únor
www.vinozmutenic.cz

Reprezentační ples vinařů z Mutěnic se koná v sobotu 29. února v místním kulturním domě. Hosté se mohou těšit na příjemný kulturně společenský večer a bohatý plesový program plný hudby a tance. Samozřejmostí je chutné občerstvení a lahodná vína z místních vinic.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here