KILOMETRY NOVINEK V TATRÁCH

0
1050
foto: Marek Hajkovský

Slogan Skús Skibus #budtrendy #ecofriendly – nese odkaz určený nejen pro návštěvníky ubytované přímo ve střediscích. Region Vysoké Tatry tak chce oslovit všechny návštěvníky Tater i z Podhoří, jednodení turisty a podporovat ekologické cestování, odlehčení dopravy a parkovišť v průběhu rušné zimní sezóny.

Nové běžkařské tratě, bruslení zdarma

Z původních 29 kilometrů to bude letos 49 kilometrů nových běžeckých tratí. Kromě lomnického Kolbiska budou upravované trasy spojující Tatranskou Lomnici se Starou Lesnou a Velkou Lomnicí, nebo na farské louce v Dolním Smokovci. Návštěvníci se mohou těšit i na zimní úpravu sportovních hřišť, na bezplatné bruslení v Novém Smokovci, Tatranské Lomnici a Dolnom Smokovci a tento rok přibude ledová plocha i v centru Starého Smokovce.

Kilometry lyžařských tras mohou v této sezóně využívat lyžaři ve střediscích na Štrbském Plese i v Tatranské Lomnici s novou nabídkou flexi cen. Díky flexi si mohou návštěvníci naplánovat lyžování za nejlepší cenu. Aktuální cena skipasů se bude odvíjet nejen od obsazenosti střediska, ale i od počasí a jiných externích faktorů. Na ty se musí lyžaři připravit i u pokladen.

Mapa zimních turistických tras

Sdružení cestovního ruchu připravilo mapu, která zobrazuje celoročně otevřené chodníky, vhodné i pro zimní turistiku. Jsou zahrnuté v novém letáku, který je k dispozici v informačních centrech ana webových stránkach.

Mnoho zimních akcí

Jednou z nejvyhledávanějších atrakcí regiónu je Tatranský ledový dům na Hrebienku, který sochaři postavili ve stylu chrámu Notre Dame. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční akce, jako například Tatry Ice Masters, Sněžné psy, Mistrovství Slovenska v běhu na lyžích na Štrbském Plese, připravená je také Zimní běžecká série, nebo soutěž Štrbské běžky a mnoho dalších sportovních a kulturních akcí.

V největším městě pod Tatrami je připravené adventní městečko Poprad. Na Náměstí sv. Egídia se koná Tradiční vánoční jarmark.

V AquaCity Poprad chystají velké novinky v podobě rekonstrukce venkovního areálu a nových tobogánů. V průběhu zimy si však návštěvníci v termálních vodách aquaparku mohou nerušeně užít odpočinek, relax i zábavu či wellness za doprovodu pestrých animačních programů v každém počasí nebo po lyžování.

Aby byla Vaše zimní dovolená bezstarostná a výhodná, doporučujeme turistům zajistit si kartu výhod TATRY CARD. Díky ní získáte neomezené ekologické cestování električkou a zubačkou na tratích Tatranských elektrických železnic, horské pojištění, mnoho slev a vždy aktuální informace o novinkách ve Vysokých Tatrách.

Další informace najdete po celý rok na stránkách: www.regiontatry.sk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here