Dovolená na Slovensku

0
958

Léto se pomalu, ale jistě blíží a spolu s ním i plánování dovolené. Představujeme Vám Slovensko, jako výjimečnou rozmanitou krajinu plnou jedinečných přírodních skvostů, historických památek, bohaté kultury a umění, rušných uliček měst a gastronomie.

Slovensko je oblíbenou destinací milovníků turistiky, kultury, architektury, rodin s dětmi, ale také seniorů. Na své si tu přijde skutečně každý. Hlavní město Slovenska je ideálním místem na setkání. V historickém centru najdete mnoho památek, od Bratislavského hradu, přes gotický Dóm sv. Martina, secesní kostel sv. Alžběty, zvaný Modrý kostelík až po impozantní rokokový Grasalkovičův palác. Řeka Dunaj umožňuje návštěvníkům prohlédnout si město i z paluby výletních lodí, navštívit historický hrad Devín, galerii moderního umění Danubiana nebo se převézt až do sousedního Maďarska či Rakouska.

Bratislavský region nabízí v létě vodní turistiku, pěší turistiku i cykloturistiku. Oblíbeným místem ke koupání a vodní sporty jsou Sluneční jezera v Senci. Je zde nejvíc slunečních dnů v roce. Také zdejší aquapark je hojně navštěvován. Milovníci cykloturistiky si mohou zkusit své síly na evropských cyklomagistrálach Eurovelo 6 a 13 anebo si vybrat atraktivní MTB trasy v lesích Malých Karpat. Bratislavský region je známý také pro výborné víno od lokálních vinařů, kteří se pyšní těmi nejvýznamnějšími oceněními ve světových soutěžích. Zájemce o historii a kulturu by pak mohl zaujat zámek Šimák, který po zdárné rekonstrukci nabízí hotelové ubytování s výbornou kuchyní, wellness, ale i kongresové prostory a také ochutnávky vína z vlastní produkce.

Více na www.visitbratislava.com,
www.72hodinovemesto.sk
www.bratislavaregion.travel
www.slovakia.travel

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here